Custom Field (4.0.2) - en to cs translation catalogue (304 entries)

en: Title
cs: Nadpis

en: title
cs: nadpis

en: Delete
cs: Smazat

en: Content
cs: Obsah

en: Value
cs: Hodnota

en: Type
cs: Typ

en: Remove
cs: Odstranit

en: Disabled
cs: Vypnuto

en: Enabled
cs: Zapnuto

en: On
cs: Zapnuto

en: Yes
cs: Ano

en: No
cs: Ne

en: File
cs: Soubor

en: Advanced options
cs: Pokročilé volby

en: Edit
cs: Upravit

en: Date
cs: Datum

en: Size
cs: Velikost

en: Search
cs: Hledat

en: None
cs: Žádné

en: Number
cs: Číslo

en: - None -
cs: - Nic -

en: Weight
cs: Váha

en: Link
cs: Odkaz

en: Image
cs: Obrázek

en: Help text
cs: Text nápovědy

en: Required
cs: Povinné

en: Name
cs: Jméno

en: Field
cs: Pole

en: Label
cs: Popisek

en: True
cs: Pravda (True)

en: False
cs: Nepravda (False)

en: Default
cs: Výchozí

en: Open
cs: Otevřené

en: Small
cs: Malý

en: Time
cs: Čas

en: View
cs: Zobrazit

en: Length
cs: Délka

en: Format
cs: Formát

en: Display
cs: Zobrazit

en: Add item
cs: Přidat položku

en: Email
cs: E-mail

en: Separator
cs: Oddělovač

en: Open link in new window
cs: Otevřít odkaz v novém okně

en: Year
cs: Rok

en: Date format
cs: Formát data

en: View arguments
cs: Views argumenty

en: Off
cs: Vypnuto

en: To
cs: Komu

en: From
cs: Od

en: Custom
cs: Vlastní

en: Filter
cs: Filtr

en: Time zone
cs: Časová zóna

en: Contains
cs: Obsahuje

en: Normal
cs: Normální

en: Items
cs: Položky

en: Advanced
cs: Pokročilé

en: Width
cs: Šířka

en: Height
cs: Výška

en: 1 day
cs: 1 den

en: Medium
cs: Střední

en: Media
cs: Média

en: Plain text
cs: Prostý text

en: Month
cs: Měsíc

en: Details
cs: Detaily

en: General
cs: Obecné

en: Day
cs: Den

en: Table
cs: Tabulka

en: Basic
cs: Základní

en: Color
cs: Barvy

en: List type
cs: Typ seznamu

en: Attributes
cs: Atributy

en: Ignore
cs: Ignorovat

en: Link text
cs: Text odkazu

en: Class
cs: Třída

en: String
cs: Řetězec

en: Rows
cs: Řádky

en: Empty text
cs: Prázdný text

en: Handler
cs: Ovladač

en: Arguments
cs: Argumenty

en: Optional
cs: Nepovinné

en: Integer
cs: Celé číslo

en: Template
cs: Šablona

en: Duration
cs: Trvání

en: Sort by
cs: Řadit dle

en: Size of textfield
cs: Velikost textového pole

en: Hidden
cs: Skryté

en: Key
cs: Klíč

en: Tokens
cs: Tokeny

en: Time format
cs: Formát času

en: Date/Time
cs: Datum/čas

en: Replace
cs: Nahradit

en: Allowed values list
cs: Seznam povolených hodnot

en: Lists
cs: Seznamy

en: Minimum height
cs: Minimální výška

en: Minimum width
cs: Minimální šířka

en: Hour
cs: Hodina

en: Minute
cs: Minuta

en: Second
cs: Sekunda

en: Select list
cs: Seznam

en: Granularity
cs: Rozlišení

en: Map
cs: Mapa

en: Days
cs: Dnů

en: characters
cs: znaky

en: Hours
cs: Hodin

en: Reversed
cs: Obráceně

en: Unformatted
cs: Neformátováno

en: Allowed file extensions
cs: Povolené přípony souboru

en: Minutes
cs: Minuty

en: 1 month
cs: 1 měsíc

en: Output format
cs: Výstupní formát

en: Default value
cs: Výchozí hodnota

en: Timezone
cs: Časové pásmo

en: Select
cs: Vybrat

en: Above
cs: Nad

en: Add another item
cs: Přidat další položku

en: Decimal
cs: Desetinné číslo

en: Float
cs: Desetinné číslo s plovoucí čárkou

en: Precision
cs: Přesnost

en: The total number of digits to store in the database, including those to the right of the decimal.
cs: Celkový počet míst pro ukládání do databáze, včetně míst za desetinnou čárkou.

en: The number of digits to the right of the decimal.
cs: Počet míst za desetinnou čárkou.

en: Decimal marker
cs: Oddělovač desetinných míst

en: Allowed values
cs: Povolené hodnoty

en: Text area (multiple rows)
cs: Textová oblast (více řádků)

en: 1 minute
cs: 1 minuta

en: Date range
cs: Rozsah dat

en: Maximum upload size
cs: Maximální velikost nahrávaného souboru

en: Space
cs: Mezera

en: Expand
cs: Rozbalit

en: Telephone
cs: Telefon

en: Sort
cs: Řazení

en: Columns
cs: Sloupce

en: Items to display
cs: Položky k zobrazení.

en: Offset
cs: Posun

en: Field settings
cs: Nastavení pole

en: Default format
cs: Výchozí

en: Ordered list
cs: Číslovaný seznam

en: Unordered list
cs: Nečíslovaný seznam

en: About
cs: Popis

en: File directory
cs: Adresář souborů

en: Column
cs: Sloupec

en: - Select -
cs: - Vyberte -

en: Number of results
cs: Počet výsledků

en: Formatter
cs: Formátovač

en: Time ago
cs: Čas před

en: Sort direction
cs: Směr řazení

en: Web services
cs: Webové služby

en: starting from @count
cs: začínající od @count

en: pixels
cs: pixelů

en: end
cs: konec

en: Display type
cs: Typ zobrazení

en: Custom template
cs: Vlastní šablona

en: Format settings
cs: Nastavení formátů

en: Maximum height
cs: Maximální výška

en: Maximum width
cs: Maximální šířka

en: Autocomplete matching
cs: Porovnávání s automatickým dokončováním

en: Starts with
cs: Začíná na

en: Autocomplete
cs: Automatické dokončování

en: Boolean
cs: Logická hodnota (Boolean)

en: Maximum image resolution
cs: Maximální rozlišení obrázku

en: Decimal point
cs: Desetinná tečka

en: Collapse all
cs: Sbalit vše

en: Comma
cs: Čárka

en: @label title
cs: @label název

en: File upload
cs: Nahrát soubor

en: Numbered list
cs: Číslovaný seznam

en: Abbreviation
cs: Zkratka

en: Simple separator
cs: Jednoduchý oddělovač

en: - Any -
cs: - nezáleží -

en: Value type
cs: Typ hodnoty

en: Invalid date format.
cs: Neplatný formát data.

en: Placeholder
cs: Zástupný řetězec

en: Fieldset
cs: Sada polí

en: The maximum length of the field in characters.
cs: Maximální délka pole (počet znaků)

en: Machine-readable name
cs: Strojově čitelný název

en: External links only
cs: Pouze externí odkazy

en: Date and time
cs: Datum a čas

en: The title is used as a tool tip when the user hovers the mouse over the image.
cs: Nadpis se používá pro vyskakovací okno, když uživatel přetáhne myš na obrázek.

en: Progress indicator
cs: Ukazatel průběhu

en: Bar with progress meter
cs: Sloupec s ukazatelem průběhu

en: Throbber
cs: Pulzér

en: URL to file
cs: URL adresa k souboru

en: Style settings
cs: Nastavení stylů

en: Field label
cs: Popisek pole

en: (first item is 0)
cs: (první položka je 0)

en: (start from last values)
cs: (začít od posledních hodnot)

en: Unsigned
cs: Bez znaménka

en: Alternative text
cs: Alternativní text

en: Formatter settings
cs: Nastavení formátovače

en: This field stores a number in the database as an integer.
cs: Toto pole ukládá číslo do databáze jako celé číslo.

en: This field stores a number in the database in a floating point format.
cs: Pole ukládá číslo do databáze jako číslo s plovoucí desetinnou čárkou.

en: The minimum value that should be allowed in this field. Leave blank for no minimum.
cs: Minimální hodnota povolená v tomto poli. Nechte prázdné, pokud si nepřejete nastavit žádné minimum.

en: The maximum value that should be allowed in this field. Leave blank for no maximum.
cs: Maximální hodnota povolená v tomto poli. Nechte prázdné, pokud si nepřejete nastavit žádné maximum.

en: Define a string that should be prefixed to the value, like '$ ' or '&euro; '. Leave blank for none. Separate singular and plural values with a pipe ('pound|pounds').
cs: Zadejte řetězec, který má předcházet hodnotě, například '$ ' nebo '&euro; '. Množné a jednotné číslo oddělte svislou čárou ('koruna|koruny'). Pole je možné nechat prázdné.

en: Upload destination
cs: Cíl nahrávání

en: Select where the final files should be stored. Private file storage has significantly more overhead than public files, but allows restricted access to files within this field.
cs: Vyberte kde má být finální úložiště souborů. Uložiště soukromých souborů má mnohem vyšší režii než uložiště veřejných souborů, ale umožňuje omezovat přístup k souborům tohoto pole.

en: Optional subdirectory within the upload destination where files will be stored. Do not include preceding or trailing slashes.
cs: Volitelný podadresář složky pro nahrané soubory. Nezadávejte počáteční ani koncové lomítko.

en: Generic file
cs: Obecný soubor

en: Minimum image resolution
cs: Minimální rozlišení obrázku

en: Enable <em>Alt</em> field
cs: Zapnout pole <em>Alt</em>

en: Enable <em>Title</em> field
cs: Zapnout pole <em>Název</em>

en: Preview image style
cs: Náhled stylu obrázku

en: no preview
cs: žádný náhled

en: The preview image will be shown while editing the content.
cs: Náhled obrázku se zobrazí při úpravě obsahu.

en: Date type
cs: Typ data

en: Entity ID
cs: ID entity

en: Image style
cs: Styl obrázku

en: Collapse
cs: Sbalit

en: Add media
cs: Přidat média

en: %name: the value may be no less than %min.
cs: %name: hodnota nesmí být menší než %min.

en: %name: the value may be no greater than %max.
cs: %name: hodnota nesmí být větší než %max.

en: None (original image)
cs: Žádný (původní obrázek)

en: - Use default -
cs: - Použít výchozí -

en: Define a string that should be suffixed to the value, like ' m', ' kb/s'. Leave blank for none. Separate singular and plural values with a pipe ('pound|pounds').
cs: Zadejte řetězec, který bude připojen k hodnotě. Např. 'm', ' kb/s'. Nezdáte-li nic, nic se nezobrazí. Jednotné a množné číslo oddělte svislítkem ('libra|libry').

en: Thousand marker
cs: Oddělovač tisíců

en: Link image to
cs: Odkázat obrázkem na

en: View mode
cs: Režim zobrazení

en: Nothing
cs: Nic

en: Weight for @title
cs: Váha pro @title

en: Weight for row @number
cs: Váha pro řádek @number

en: Token browser
cs: Prohlížeč tokenů

en: URL to image
cs: URL obrázku

en: HTML list
cs: HTML seznam

en: Display all values in the same row
cs: Zobrazit všechny hodnoty ve stejném řádku

en: Label display
cs: Zobrazení popisku

en: Appears in: @bundles.
cs: Objevuje se v: @bundles.

en: Datetime
cs: Datum a čas

en: Link label to the referenced entity
cs: Zobrazit popisek jako odkaz na entitu

en: Time increments
cs: Časové přírůstky

en: Starting year
cs: Počáteční rok

en: Enter a relative value (-9, +9) or an absolute year such as 2015.
cs: Zadejte relativní hodnotu (-9, +9) nebo absolutní rok, např. 2015.

en: Ending year
cs: Koncový rok

en: @name field is required.
cs: Pole @name je povinné.

en: The title of the link.
cs: Nadpis odkazu.

en: The URL of the link.
cs: URL odkazu.

en: The throbber display does not show the status of uploads but takes up less space. The progress bar is helpful for monitoring progress on large uploads.
cs: Pulzér (throbber) není chopen zobrazit průběh nahrávání, ale zabere méně místa. Standardní indikátor průběhu je vhodný při nahrávání velkých souborů.

en: <em>Alt</em> field required
cs: Povinné pole <em>Alt</em>

en: Linkit profile
cs: Profil Linkit

en: First and last only
cs: Pouze první a poslední

en: Apostrophe
cs: Apostrof

en: Date in the form of CCYYMMDD.
cs: Datum ve formátu CCYYMMDD.

en: Date in the form of YYYYMM.
cs: Datum ve formátu YYYYMM.

en: Date in the form of YYYY.
cs: Datum ve formátu YYYY.

en: Date in the form of MM (01 - 12).
cs: Datum ve formátu MM (01 - 12).

en: Date in the form of DD (01 - 31).
cs: Datum ve formátu DD (01 - 31).

en: Date in the form of WW (01 - 53).
cs: Datum ve formátu WW (01 - 53).

en: Date/time format
cs: Formát data/času

en: This field supports tokens.
cs: Toto pole podporuje tokeny.

en: The referenced entity
cs: Odkazovaná entita

en: URL only
cs: Pouze URL

en: Show URL as plain text
cs: Zobrazit URL jako prostý text

en: Thin space
cs: Úzká mezera

en: Reference type
cs: Typ reference

en: Custom output for TRUE
cs: Vlastní výstup pro hodnotu TRUE/PRAVDA

en: Custom output for FALSE
cs: Vlastní výstup pro možnost FALSE

en: Choose the type of date to create.
cs: Vyberte typ data pro vytvoření.

en: Date only
cs: Pouze datum

en: Month/Day/Year
cs: Měsíc/Den/Rok

en: Day/Month/Year
cs: Den/Měsíc/Rok

en: Year/Month/Day
cs: Rok/Měsíc/Den

en: Time type
cs: Typ času

en: 24 hour time
cs: 24hodinový

en: 12 hour time
cs: 12hodinový

en: Text that will be shown inside the field until a value is entered. This hint is usually a sample value or a brief description of the expected format.
cs: Text, který se zobrazí v poli, dokud nebude vložena nějaká hodnota. Obvykle se jedná o příklad nebo nebo stručný popis předpokládaného formátu.

en: Type of item to reference
cs: Typ položky pro referenci

en: Reference method
cs: Způsob reference

en: Alternative image text, for the image's 'alt' attribute.
cs: Alternativní popis obrázku - 'alt' atribut.

en: Image title text, for the image's 'title' attribute.
cs: Název obrázku - 'title' atribut.

en: The width of the image in pixels.
cs: Šířka obrázku v pixelech.

en: The height of the image in pixels.
cs: Výška obrázku v pixelech.

en: Telephone number
cs: Telefonní číslo

en: Number (decimal)
cs: Číslo (desetinné)

en: Number (float)
cs: Číslo (s plovoucí čárkou)

en: Number (integer)
cs: Číslo (celé)

en: Allowed link type
cs: Povolené typy odkazu

en: Internal links only
cs: Pouze interní odkazy

en: Both internal and external links
cs: Interní i externí odkazy

en: %name: the email address can not be longer than @max characters.
cs: %name: emailová adresa nemůže být delší než @max znaků.

en: @label referenced from @field_name
cs: @label odkazovaný z @field_name

en: Display prefix and suffix
cs: Zobrazit předponu a příponu

en: Text (plain)
cs: Text (prostý)

en: A field containing a long string value.
cs: Pole obsahující dlouhý řetězec.

en: Users may translate this field
cs: Uživatelé mohou toto pole přeložit

en: The minimum allowed image size expressed as WIDTH×HEIGHT (e.g. 640×480). Leave blank for no restriction. If a smaller image is uploaded, it will be rejected.
cs: Minimální velikost obrázku vyjádřená jako VÝŠKAxŠÍŘKA (např. 640×480). Pro neomezenou velikost ponechte prázdné. Obrázek, který je menší než povolené hodnoty, nebude možné nahrát.

en: Making this field required is recommended.
cs: Doporučuje se nastavit toto pole jako povinné.

en: The title attribute is used as a tooltip when the mouse hovers over the image. Enabling this field is not recommended as it can cause problems with screen readers.
cs: Atribut title se používá jako popisek při přejetí myší přes obrázek. Zapnutí tohoto pole se nedoporučuje, protože způsobuje problémy čtečkám obrazovky.

en: Configure Image Styles
cs: Konfigurovat styly obrázku

en: Widget type machine name
cs: Strojový název typu widgetu

en: Field settings (@on_label / @off_label)
cs: Nastavení pole (@on_label / @off_label)

en: This must be an external URL such as %url.
cs: Zde musí být externí URL, např. %url.

en: @entity using @field_name
cs: @entity používající @field_name

en: Relate each @entity with a @field_name set to the @label.
cs: Propojí každou entitu @entity, která má nastavené pole @field_name na @label.

en: Future format
cs: Formát pro budoucnost

en: Past format
cs: Formát pro minulost

en: Use <em>@interval</em> where you want the formatted interval text to appear.
cs: Tam, kde se má formátovaný text intervalu objevit, použijte <em>@interval</em>.

en: How many time interval units should be shown in the formatted output.
cs: Kolikrát se mají jednotky časového intervalu ve formátovaném výstupu objevit.

[ctx: decimal places]
en: Scale
cs: Rozsah

en: The maximum allowed image size expressed as WIDTH×HEIGHT (e.g. 640×480). Leave blank for no restriction. If a larger image is uploaded, it will be resized to reflect the given width and height. Resizing images on upload will cause the loss of <a href="http://wikipedia.org/wiki/Exchangeable_image_file_format">EXIF data</a> in the image.
cs: Maximální povolená velikost obrázku, vyjádřená jako ŠÍŘKAxVÝŠKA (např. 640×480). Pro neomezenou velikost ponechte pole prázdné. Obrázek, který je větší než povolená velikost, bude automaticky zmenšen na povolené limity. Změna velikosti obrázku v průběhu nahrávání má za následek ztrátu <a href="http://wikipedia.org/wiki/Exchangeable_image_file_format">EXIF dat</a> obrázku.

en: Store new items in
cs: Uložit nové položky do

en: The string to separate the start and end dates
cs: Řetězec, který rozděluje počáteční a koncová data

en: Start date value
cs: Počáteční hodnota data

en: End date value
cs: Konečná hodnota data

en: Edit all
cs: Upravit vše

en: Short description of the image used by screen readers and displayed when the image is not loaded. This is important for accessibility.
cs: Stručný popis obrázku používaný čtečkami a zobrazený, pokud se obrázek nestáhne. Důležité pro přístupnost.

en: Short description of the image used by screen readers and displayed when the image is not loaded. Enabling this field is recommended.
cs: Stručný popis obrázku používaný čtečkami a zobrazený, pokud se obrázek nestáhne. Zapnutí tohoto pole je doporučeno.
