Custom Field (4.0.2) - en to ml translation catalogue (57 entries)

en: Title
ml: തലക്കെട്ട്

en: title
ml: തലക്കെട്ട്‌

en: Prefix
ml: ഉപസര്ഗ്ഗം

en: Suffix
ml: പ്രത്യയം

en: Delete
ml: മായ്ക്കുക

en: Content
ml: ഉള്ളടക്കം

en: Value
ml: മൂല്യം

en: Type
ml: തരം

en: Remove
ml: ഒഴിവാക്കുക

en: Disabled
ml: സജ്ജീകരിക്കാത്തത്

en: Enabled
ml: സജ്ജമാക്കി

en: On
ml: ഓൺ

en: Yes
ml: അതെ

en: No
ml: അല്ല

en: Advanced options
ml: ഉയര്‍ന്നതലത്തിലുള്ള ഐച്ഛികങ്ങള്‍

en: Edit
ml: തിരുത്തുക

en: Date
ml: തിയ്യതി

en: Search
ml: തിരയൂ

en: None
ml: ഇല്ല

en: Number
ml: അക്കം

en: - None -
ml: - ഇല്ല -

en: Weight
ml: ഭാരം

en: Image
ml: ചിത്രം

en: Help text
ml: സഹായം

en: Required
ml: അത്യന്താപേക്ഷിതം

en: Name
ml: പേര്

en: Field
ml: ഫീൽഡ്

en: Label
ml: അടയാളം

en: Open
ml: തുറക്കുക

en: Time
ml: സമയം

en: View
ml: കാഴ്ച്ച

en: URL
ml: യു.ആർ.എൽ

en: Display
ml: ഡിസ്പ്ലേ

en: Text
ml: ടെക്സ്റ്റ്

en: Email
ml: ഇമെയിൽ

en: Year
ml: വര്‍ഷം

en: Date format
ml: തിയ്യതി രൂപഘടന

en: Filter
ml: ഫിൽറ്റർ

en: Time zone
ml: സമയമേഖല

en: Maximum
ml: ഏറ്റവും കൂടിയ

en: Scale
ml: തോത്

en: Medium
ml: മാദ്ധ്യമം

en: Month
ml: മാസം

en: Details
ml: വിശദാംശങ്ങൾ

en: Day
ml: ദിവസം

en: Color
ml: നിറം

en: Ignore
ml: തിരസ്കരിക്കുക

en: String
ml: സ്ട്രിങ്ങ്

en: Integer
ml: പൂര്‍ണ്ണസംഖ്യ

en: Minute
ml: മിനിറ്റ്

en: Second
ml: സെക്കൻഡ്

en: Timezone
ml: സമയമേഖല

en: Float
ml: ഫ്ലോട്ട്

en: Minimum
ml: ഏറ്റവും കുറഞ്ഞ

en: Boolean
ml: ബൂളിയന്‍

en: UUID
ml: യു യു ഐ ഡി

en: Reference method
ml: സൂചനാ മാർഗ്ഗം
