Custom Field (4.0.2) - en to mr translation catalogue (79 entries)

en: Title
mr: शीर्षक

en: title
mr: शीर्षक

en: Prefix
mr: आधी जोडलेला शब्द

en: Suffix
mr: पुढे जोडलेला शब्द

en: Delete
mr: मिटवा

en: Content
mr: साहित्य

en: Value
mr: किंमत

en: Type
mr: प्रकार

en: Remove
mr: काढा

en: Disabled
mr: असमर्थ

en: Enabled
mr: समर्थ

en: On
mr: वर

en: Yes
mr: हो

en: No
mr: नाही.

en: File
mr: फाईल

en: Advanced options
mr: प्रगत पर्याय

en: Edit
mr: संपादन

en: Date
mr: दिनांक

en: Size
mr: आकार

en: Search
mr: शोध

en: None
mr: काहीच नाही

en: Number
mr: अंक

en: - None -
mr: - काहीही नाही -

en: Weight
mr: मुल्य

en: Link
mr: दुवा

en: Image
mr: छायाचित्र

en: Help text
mr: माहिती अक्षर

en: Required
mr: आवश्यक

en: Name
mr: नाव

en: Label
mr: खूणचिठ्ठी

en: True
mr: सत्य

en: False
mr: चूक

en: Default
mr: मुळस्वरुप

en: Small
mr: लहान

en: Time
mr: वेळ

en: Views
mr: याद्या

en: View
mr: बघा

en: Length
mr: लांबी

en: Format
mr: रचना

en: Display
mr: दाखवा

en: Text
mr: अक्षर

en: ID
mr: आय डी

en: Email
mr: ईमेल

en: Year
mr: वर्ष

en: Date format
mr: तारीख आराखडा

en: Off
mr: बंद

en: Inline
mr: आतील

en: To
mr: प्रति:

en: From
mr: कडून

en: Filter
mr: गाळणी

en: Normal
mr: साधारण

en: Width
mr: लांबी

en: Height
mr: उंची

en: 1 day
mr: १ दिवस

en: Maximum
mr: जास्तीतजास्त

en: Scale
mr: मोजपट्टी

en: Month
mr: महिना

en: General
mr: साधारण

en: Day
mr: दिवस

en: Color
mr: रंग

en: Ignore
mr: दुर्लक्ष करा

en: String
mr: संज्ञा

en: Optional
mr: पर्यायी

en: Integer
mr: पूर्णांक

en: Sort by
mr: क्रमवारी नुसार लावा

en: Days
mr: दिवस

en: Hours
mr: तास

en: Minutes
mr: मिनीटे

en: Default value
mr: मुलभूत मूल्य

en: Float
mr: अपूर्णांक

en: Minimum
mr: किमान

en: Precision
mr: अचूकपणा

en: Boolean
mr: बूलीय

en: Bundle
mr: बंडल

en: - Any -
mr: - काहीही -

en: Unsigned
mr: स्वाक्षरी न केलेल्या

en: View mode
mr: दृश्य प्रस्थिती

en: Type of item to reference
mr: संदर्भास द्यावयाच्या आयटमचा प्रकार

en: Reference method
mr: संदर्भाची पद्धत
