Custom Field (4.0.2) - en to ms translation catalogue (142 entries)

en: Title
ms: Tajuk

en: Prefix
ms: Tatatanda awalan

en: Suffix
ms: Akhiran

en: Delete
ms: Padam

en: Content
ms: Kandungan

en: Value
ms: Nilai

en: Type
ms: Jenis

en: Remove
ms: Buang

en: Disabled
ms: Dinyahbolehkan

en: Enabled
ms: Dibolehkan

en: Yes
ms: Ya

en: No
ms: Tidak

en: File
ms: Fail

en: Advanced options
ms: Opsyen terkehadapan

en: Edit
ms: Sunting

en: Date
ms: Tarikh

en: Size
ms: Saiz

en: Search
ms: Carian

en: None
ms: Tiada

en: Number
ms: Nombor

en: - None -
ms: - Tiada -

en: Weight
ms: Pemberat

en: Link
ms: Pautan

en: Image
ms: Imej

en: Help text
ms: Teks bantuan

en: Required
ms: Diperlukan

en: Name
ms: Nama

en: Field
ms: Medan

en: True
ms: Benar

en: Default
ms: Lalai

en: Open
ms: Buka

en: Small
ms: Kecil

en: Time
ms: Masa

en: View
ms: Pandangan

en: Display
ms: Paparan

en: Add item
ms: Tambah item

en: Text
ms: Teks

en: Email
ms: E-mel

en: Separator
ms: Pemisah

en: Year
ms: Tahun

en: Date format
ms: Format tarikh

en: Off
ms: Tutup

en: Inline
ms: Dalam baris

en: To
ms: Kepada

en: From
ms: Daripada

en: Custom
ms: Tersuai

en: Filter
ms: Tapis

en: Time zone
ms: Zon waktu

en: Contains
ms: Mengandungi

en: Items
ms: Item-item

en: Width
ms: Kelebaran

en: Height
ms: Ketinggian

en: Maximum
ms: Maksima

en: Scale
ms: Skala

en: Medium
ms: Sederhana

en: Plain text
ms: Teks biasa

en: Month
ms: Bulan

en: Details
ms: Butiran

en: General
ms: Umum

en: Day
ms: Hari

en: Table
ms: Jadual

en: Basic
ms: Asas

en: Color
ms: Warna

en: List type
ms: Jenis senarai

en: Class
ms: Kelas

en: String
ms: Rentetan

en: Rows
ms: Barisan-barisan

en: Optional
ms: Berupa pilihan

en: Sort by
ms: Susun mengikuti

en: Size of textfield
ms: Saiz medan teks

en: Hidden
ms: Terselindung

en: Key
ms: Kunci

en: Date/Time
ms: Tarikh/Masa

en: Allowed values list
ms: Senarai nilai yang dibenarkan

en: Minimum height
ms: Ketinggian minimum

en: Minimum width
ms: Kelebaran minimum

en: Hour
ms: Jam

en: Select list
ms: Pilihkan senarai

en: characters
ms: aksara

en: Unformatted
ms: Tidak berformat

en: Allowed file extensions
ms: Sambungan-sambungan fail dibenarkan

en: Default value
ms: Nilai lalai

en: Timezone
ms: Zon waktu

en: Above
ms: Di atas

en: Add another item
ms: Tambah item lain

en: Decimal
ms: Perpuluhan

en: Float
ms: Apung

en: Precision
ms: Ketepatan

en: The total number of digits to store in the database, including those to the right of the decimal.
ms: Jumlah digit disimpan dalam pangkalan data, termasuk di sebelah kanan perpuluhan.

en: The number of digits to the right of the decimal.
ms: Bilangan angka di sebelah kanan perpuluhan.

en: Decimal marker
ms: Penanda perpuluhan

en: Text area (multiple rows)
ms: Kawasan teks (berbilang barisan)

en: Maximum upload size
ms: Saiz muat naik maksimum

en: Space
ms: Ruang

en: Expand
ms: Kembangkan

en: Field settings
ms: Seting medan

en: About
ms: Perihal

en: File directory
ms: Direktori fail

en: - Select -
ms: - Pilih -

en: Web services
ms: Perkhidmatan web

en: pixels
ms: piksel

en: Maximum height
ms: Ketinggian maksimum

en: Maximum width
ms: Kelebaran maksimum

en: Maximum image resolution
ms: Resolusi imej maksimum

en: Decimal point
ms: Titik perpuluhan

en: Comma
ms: Koma

en: Abbreviation
ms: Singkatan

en: The maximum length of the field in characters.
ms: Kepanjangan maksimum medan mengikut askara.

en: Machine-readable name
ms: Nama yang boleh dibaca oleh mesin.

en: Date and time
ms: Tarikh dan masa

en: The title is used as a tool tip when the user hovers the mouse over the image.
ms: Tajuk digunakan sebagai tooltip apabila pengguna melegarkan tetikus atas imej.

en: Progress indicator
ms: Penunjuk kemajuan

en: Bar with progress meter
ms: Bar dengan meter kemajuan

en: URL to file
ms: URL ke fail

en: This field stores a number in the database as an integer.
ms: Medan ini menyimpan satu nombor dalam pangkalan data dalam bentuk integer.

en: This field stores a number in the database in a floating point format.
ms: Medan ini menyimpan satu nombor dalam pangkalan data dalam bentuk format titik apung.

en: The minimum value that should be allowed in this field. Leave blank for no minimum.
ms: Nilai minimum yang patut di dibenarkan dalam medan ini. Biarkan kosong untuk tiada minimum.

en: The maximum value that should be allowed in this field. Leave blank for no maximum.
ms: Nilai maksimum yang patut di dibenarkan dalam medan ini. Biarkan kosong untuk tiada maksimum.

en: Define a string that should be prefixed to the value, like '$ ' or '&euro; '. Leave blank for none. Separate singular and plural values with a pipe ('pound|pounds').
ms: Takrifkan satu rentetan yang diletak tatatanda awalan pada nilai, seperti '$ ' atau '&euro; '. Biarkan kosong untuk tiada. Asingkan nilai mufrad dan nilai jamak dengan menggunakan pipe ('pound|pounds').

en: Upload destination
ms: Destinasi muat naik

en: Select where the final files should be stored. Private file storage has significantly more overhead than public files, but allows restricted access to files within this field.
ms: Pilihkan di mana fail-fail terakhir patut disimpan. Storan fail peribadi, secara signifikan, mempunyai lebih overhed daripada fail-fail awam, tetapi ia membolehkan capaian terbatas ke fail-fail dalam medan ini.

en: Optional subdirectory within the upload destination where files will be stored. Do not include preceding or trailing slashes.
ms: Subdirektori berupa pilihan dalam destinasi muat naik di mana fail akan disimpan. Jangan masukkan garis condong terhadapan atau garis condong mengekor.

en: Generic file
ms: Fail generik

en: Minimum image resolution
ms: Resolusi imej minimum

en: Enable <em>Alt</em> field
ms: Bolehkan medan <em>Alt</em>

en: Enable <em>Title</em> field
ms: Bolehkan medan <em>Tajuk</em>

en: Preview image style
ms: Pratonton gaya imej

en: no preview
ms: tiada pratonton

en: The preview image will be shown while editing the content.
ms: Imej pratonton akan ditunjukkan semasa mengedit kandungan.

en: Date type
ms: Jenis tarikh

en: Image style
ms: Stail imej

en: Collapse
ms: Terlipat

en: %name: the value may be no less than %min.
ms: %name: nilai tidak boleh kurang daripada %min.

en: %name: the value may be no greater than %max.
ms: %name: nilai tidak boleh lebih daripada %max.

en: None (original image)
ms: Tiada (imej asal)

en: Define a string that should be suffixed to the value, like ' m', ' kb/s'. Leave blank for none. Separate singular and plural values with a pipe ('pound|pounds').
ms: Takrifkan satu rentetan yang patut menerima akhiran pada nilai, seperti ' m', ' kb/s'. Biarkan kosong untuk tiada. Asingkan nilai mufrad dan nilai jamak dengan menggunakan pipe ('pound|pounds').

en: Thousand marker
ms: Penanda ribuan

en: Link image to
ms: Paut imej pada

en: Nothing
ms: Tiada apa-apa

en: Weight for @title
ms: Pemberat untuk @title

en: Weight for row @number
ms: Pemberat untuk baris @number

en: The throbber display does not show the status of uploads but takes up less space. The progress bar is helpful for monitoring progress on large uploads.
ms: Paparan throbber tidak menunjukkan status muatan naik tetapi mengambil kurang ruang. Bar kemajuan dapat membantu mengawas kemajuan untuk muatan naik yang besar.
