Custom Field (4.0.3) - en to am translation catalogue (74 entries)

en: Title
am: ዓርእስት

en: Prefix
am: ቅድመ ቅጥያ

en: Suffix
am: ቅጥያ

en: Delete
am: ሰርዝ

en: Content
am: ይዞታ

en: Value
am: እሴት

en: Type
am: ዓይነት

en: Remove
am: አስወግድ

en: Disabled
am: ቦዘኔ

en: Enabled
am: ንቁ

en: Yes
am: እሺ

en: No
am: እምቢ

en: Advanced options
am: የላቁ አማራጮች

en: Edit
am: አርትእ

en: Date
am: ቀን

en: Search
am: ፈልግ

en: Weight
am: ክብደት

en: Help text
am: የእርዳታ ጽሑፍ

en: Required
am: አስፈላጊ

en: Name
am: ስም

en: Label
am: መሰየሚያ

en: Default
am: ነባሪ

en: Time
am: ሰዓት

en: View
am: ትይታ

en: URL
am: ዩአርኤል

en: Add item
am: ዓይነት ጨምር

en: Text
am: ጽሁፍ

en: ID
am: አይዲ

en: Email
am: ኢሜይል

en: Date format
am: የቀን አጻጻፍ

en: Custom
am: ብጁ

en: Filter
am: ማጣሪያ

en: Time zone
am: የሰዓት ሰቅ

en: 1 day
am: 1 ቀን

en: Maximum
am: ከፍተኛው

en: Scale
am: ልኬት ለውጥ

en: Medium
am: መካከለኛ

en: Table
am: ሰንጠረዥ

en: Color
am: ቀለም

en: Ignore
am: ችላ በል

en: String
am: ሕብረቁምፊ

en: Rows
am: ረድፎች

en: Integer
am: ኢንቲጀር

en: Sort by
am: ደርድር

en: Size of textfield
am: የፅሁፍ መስኩ መጠን

en: Hidden
am: ድብቅ

en: Granularity
am: አንኳርነት

en: Output format
am: የውፅአት ቅርፅ

en: Default value
am: ነባሪ እሴት

en: Float
am: ፍሎት

en: Minimum
am: አነስተኛው

en: Precision
am: ትክክልነት

en: Decimal marker
am: የአስርዮሽ መለያ

en: 1 week
am: 1 ሳምንት

en: Sort direction
am: የድርድር አቅጣጫ

en: Uri
am: ዩአርአይ

en: Autocomplete matching
am: የራሥ-ሙላ ማዛመድ

en: Boolean
am: ቡሊያን

en: Bundle
am: ቅርቅብ

en: Abbreviation
am: አህፅሮተ ቃል

en: Placeholder
am: ቦታ ያዥ

en: Date and time
am: ቀን እና ሰዓት

en: Unsigned
am: ያልተፈረመ

en: UUID
am: ዩዩአይዲ

en: Thousand marker
am: የሺህኛ መለያ

en: View mode
am: የእይታ ሁኔታ

en: Link label to the referenced entity
am: መሰየሚያውን ከሚጣቀሰው አካል ጋር አገናኝ

en: Custom output for TRUE
am: ለTRUE ብጁ ውፅአት

en: Custom output for FALSE
am: ለFALSE ብጁ ውፅአት

en: Type of item to reference
am: ማጣቀስ የተፈለገው ዓይነት

en: Reference method
am: የማጣቀሻ ስልት

en: Widget type machine name
am: የቅፅ መሙሊያ ዓይነት የማሽን ስም

en: Future format
am: የወደፊቱ ቅርፅ

en: Past format
am: ቀዳሚው ቅርፅ
