Custom Field (4.0.4) - en to jv translation catalogue (149 entries)

en: Title
jv: Judul

en: Prefix
jv: Awalan

en: Suffix
jv: Akhiran

en: Delete
jv: Busak

en: Content
jv: Konten

en: Value
jv: Biji

en: Type
jv: Tipe

en: Remove
jv: Buwang

en: Disabled
jv: Mati

en: Enabled
jv: Urip

en: Yes
jv: Ya

en: No
jv: Ora

en: File
jv: Berkas

en: Advanced options
jv: Opsi lanjutan

en: Edit
jv: Sunting

en: Date
jv: Tanggal

en: Size
jv: Ukuran

en: Search
jv: Goléki

en: None
jv: Nihil

en: Number
jv: Angka

en: - None -
jv: - Nihil -

en: Weight
jv: Urutan

en: Link
jv: Tautan

en: Image
jv: Gambar

en: Help text
jv: Teks pitulungan

en: Required
jv: Mbutuhaké

en: Name
jv: Jeneng

en: Label
jv: Judul

en: True
jv: Bener

en: False
jv: Salah

en: Default
jv: Gawan

en: Open
jv: Dibuka

en: Small
jv: Cilik

en: Time
jv: Wektu

en: Views
jv: View

en: View
jv: Tampilan

en: Display
jv: Tampilan

en: Add item
jv: Tambahana item

en: Text
jv: Teks

en: Separator
jv: Watesan

en: Year
jv: Tahun

en: Date format
jv: Format tanggal

en: To
jv: Marang

en: Custom
jv: Kostum

en: Filter
jv: Saring

en: Time zone
jv: Zona wektu

en: Contains
jv: Ngandhut

en: Items
jv: Item

en: Advanced
jv: Mahir

en: Sort order
jv: Prentah urutan

en: Width
jv: Ambané

en: Height
jv: Dhuwuré

en: Maximum
jv: Maksimal

en: Scale
jv: Skala

en: Medium
jv: Sedheng

en: Plain text
jv: Teks biasa

en: Month
jv: Wulan

en: Details
jv: Lengkapé

en: Widget
jv: Piranti

en: General
jv: Umum

en: Day
jv: Dina

en: Table
jv: Tabel

en: Basic
jv: Dasar

en: Color
jv: Kelir

en: List type
jv: Daftar tipe

en: Ignore
jv: Abai

en: Link text
jv: Teks pranala

en: String
jv: Tembung

en: Rows
jv: Baris

en: Optional
jv: Ora kudu

en: Size of textfield
jv: Ukuran field tèks

en: Hidden
jv: Umpetan

en: Key
jv: Kunci

en: Allowed values list
jv: Daftar nilai sing disediaknā

en: Minimum height
jv: Dhuwur minimal

en: Minimum width
jv: Ambā minimal

en: Select list
jv: Daftar pilih

en: characters
jv: karakter

en: Unformatted
jv: Tanpa formatan

en: Allowed file extensions
jv: Ekstensi file sing diidinaké

en: Default value
jv: Biji gawan

en: Timezone
jv: Zona wektu

en: Above
jv: Ndhuwur

en: Add another item
jv: Tambah item liyané

en: Decimal
jv: Desimal

en: Float
jv: Pecahan

en: Precision
jv: Ketepatan

en: The total number of digits to store in the database, including those to the right of the decimal.
jv: Junlah digit kanggo disimpen nang database, kalebu jumlah angka nang sebelah kanan tandha desimal.

en: The number of digits to the right of the decimal.
jv: Jumlah digit angka nang sebelah kanan tandha desimal.

en: Decimal marker
jv: Tandha desimal

en: Text area (multiple rows)
jv: Kotak tèks (barisé akèh)

en: 1 minute
jv: 1 menit

en: Maximum upload size
jv: Ukuran maksimal file unggahan

en: Space
jv: Spasi

en: Expand
jv: Kembangna

en: Sort
jv: Urutna

en: Field settings
jv: Sétingan field

en: About
jv: Ngenani

en: File directory
jv: Direktori berkas

en: - Select -
jv: - Pilih -

en: Web services
jv: Layanan web

en: pixels
jv: piksel

en: Maximum height
jv: Dhuwur maksimum

en: Maximum width
jv: Amba maksimum

en: Maximum image resolution
jv: Resolusi gambar maksimum

en: Decimal point
jv: Titik desimal

en: Comma
jv: Koma

en: Abbreviation
jv: Singkatan

en: - Any -
jv: - Sembarang -

en: The maximum length of the field in characters.
jv: Dawané field maksimum nang satuan karakter.

en: Machine-readable name
jv: Jeneng gampangé-mesin

en: Date and time
jv: Tanggal lan wektu

en: The title is used as a tool tip when the user hovers the mouse over the image.
jv: Judhul iki dienggo tool tip nalikā panganggo nggésér mouse nang ndhuwuré gambar.

en: Progress indicator
jv: Panandha kemajuan

en: Bar with progress meter
jv: Gambar karo meteran kemajuan

en: URL to file
jv: URL marang berkas

en: This field stores a number in the database as an integer.
jv: Field iki nyimpen angka ing database dadi wilangan bulat.

en: This field stores a number in the database in a floating point format.
jv: Field iki nyimpen angka ing database dadi format titik desimal.

en: The minimum value that should be allowed in this field. Leave blank for no minimum.
jv: Biji minimum sing diidinaké nang field iki. Kosongānā yén ora ānā watesan.

en: The maximum value that should be allowed in this field. Leave blank for no maximum.
jv: Biji maksimum sing diidinaké nang field iki. Kosongānā yén ora ānā watesan.

en: Define a string that should be prefixed to the value, like '$ ' or '&euro; '. Leave blank for none. Separate singular and plural values with a pipe ('pound|pounds').
jv: Gawé a tembung sing awalané kayata '$ ' utāwā '&euro; '. Kosongna yén ora ana. Singel lan jamak dipisahaké tandha pipa ('pound|pounds).

en: Upload destination
jv: Tujuan pangunggahan

en: Select where the final files should be stored. Private file storage has significantly more overhead than public files, but allows restricted access to files within this field.
jv: Pilihānā panggonan kanggo nyimpen berkas pungkasan. Panyimpenan berkas pribadi luwih aman tinimbang berkas umum, nanging ngidinaké akses kewates marang berkas nganggo field iki.

en: Generic file
jv: Berkas generik

en: Minimum image resolution
jv: Resolusi gambar minimum

en: Enable <em>Alt</em> field
jv: Uripna field <em>Alt</em>

en: Enable <em>Title</em> field
jv: Uripna field <em>Title</em>

en: Preview image style
jv: Tampilānā gagrag gambar

en: no preview
jv: ora ānā pratinjau

en: The preview image will be shown while editing the content.
jv: Pratinjau gambar arep ditontonaké nalikā nyunting konten.

en: Date type
jv: Tipe data

en: Entity ID
jv: ID Entiti

en: Image style
jv: Gagrag gambar

en: Collapse
jv: Nyusut

en: %name: the value may be no less than %min.
jv: %name: bijine ora oleh luwih cilik sākā %min.

en: %name: the value may be no greater than %max.
jv: %name: bijine ora oleh luwih gedhe sākā %max.

en: None (original image)
jv: Nihil (gambar asli)

en: Thousand marker
jv: Tandha ewonan

en: Link image to
jv: Tautna gambar nang

en: Nothing
jv: Ora ana

en: Weight for @title
jv: Bobot kanggo @title

en: Weight for row @number
jv: Bobot kanggo baris @number

en: The throbber display does not show the status of uploads but takes up less space. The progress bar is helpful for monitoring progress on large uploads.
jv: Tampilan throbber ora nontonaké status unggahan nanging ngurangi spasi. Ros progrés kuwi mbantu kanggo monitor progrés sākā unggahan sing gedhé.

en: Date in the form of CCYYMMDD.
jv: Tanggal nang format CCYYMMDD.

en: Date in the form of YYYYMM.
jv: Tanggal nang format YYYYMM.

en: Date in the form of YYYY.
jv: Tanggal nang format YYYY.

en: Date in the form of MM (01 - 12).
jv: Tanggal nang format MM (01 - 12).

en: Date in the form of DD (01 - 31).
jv: Tanggal nang format DD (01 - 31).

en: Date in the form of WW (01 - 53).
jv: Tanggal nang format WW (01 - 53).
