Custom Field (4.0.5) - en to ps translation catalogue (92 entries)

en: Title
ps: سرلیک

en: Delete
ps: ړنګول

en: Content
ps: منځپانګه

en: Value
ps: بيه

en: Type
ps: بڼه

en: Remove
ps: لركول

en: Disabled
ps: ناتوانه

en: Yes
ps: هو

en: No
ps: نه

en: File
ps: دوتنه

en: Advanced options
ps: پرمختللي غوراوي

en: Edit
ps: سمون

en: Date
ps: نيټه

en: Size
ps: كچه

en: Search
ps: لټون

en: None
ps: هېڅ يو

en: - None -
ps: - هېڅ يو -

en: Weight
ps: وزن

en: Link
ps: تړونی

en: Image
ps: انځور

en: Required
ps: غوښتى

en: Name
ps: نوم

en: Default
ps: تلواله

en: Time
ps: وخت

en: Views
ps: ليدنې

en: View
ps: ليد

en: Length
ps: اوږدوالى

en: Format
ps: بڼه

en: URL
ps: پته (URL)

en: Text
ps: متن

en: ID
ps: پېژند

en: Email
ps: بریښنالیک

en: Year
ps: کال

en: Inline
ps: ننليكى

en: To
ps: ته

en: Custom
ps: خپلېخوښه

en: Filter
ps: چاڼ

en: Time zone
ps: مهال سيمه

en: Items
ps: توکي

en: Advanced
ps: پرمخ تللی

en: Width
ps: پلنوالى

en: Height
ps: لوړوالی

en: Scale
ps: درجه

en: Medium
ps: منځنى

en: Media
ps: رسنۍ

en: Month
ps: میاشت

en: Details
ps: سپړنې

en: Widget
ps: کاروونی

en: General
ps: ټوليز

en: Day
ps: ورځ

en: Table
ps: لښتيال

en: Basic
ps: ساده

en: Color
ps: رنګ

en: Attributes
ps: ځانتياوې

en: Ignore
ps: ناګارل

en: Rows
ps: کتارونه

en: Ascending
ps: ختند

en: Descending
ps: پرتند

en: Arguments
ps: استدلالونه

en: Optional
ps: اختياري

en: Sort by
ps: چاڼ پر

en: Hidden
ps: پټ

en: Key
ps: کيلی

en: Source
ps: سرچينه

en: Lists
ps: لړونه

en: Hour
ps: ګړی

en: Minute
ps: دقيقه

en: Second
ps: دوهم

en: Map
ps: نقشه

en: Timezone
ps: مهال سيمه

en: Select
ps: غوره

en: Above
ps: پورته

en: 1 minute
ps: ۱دقيقه

en: Space
ps: تشه

en: Columns
ps: ستنې

en: About
ps: په اړه

en: Column
ps: ستن

en: - Select -
ps: - غوره -

en: Target
ps: موخه

en: Maximum height
ps: ټولو زيات لوړوالی

en: Boolean
ps: هو-نه ييز (Boolean)

en: Bundle
ps: بنډل

en: Numbered list
ps: شمېريال لړ

en: - Any -
ps: -هر-

en: Style settings
ps: ډول امستنې

en: Collapse
ps: غونډول

en: Apostrophe
ps: غړوندى

en: Year/Month/Day
ps: کال/میاشت/ورځ

en: Time type
ps: وخت بڼه

en: 24 hour time
ps: ۲۴ ساعته وخت

en: 12 hour time
ps: ۱۲ ساعته وخت

en: @label ID
ps: @label پېژند
