Custom Formatters (4.1.0-beta1) - en to de translation catalogue (20 entries)

en: Delete
de: Löschen

en: Type
de: Typ

en: List
de: Liste

en: Description
de: Beschreibung

en: Disabled
de: Deaktiviert

en: Enabled
de: Aktiviert

en: Edit
de: Bearbeiten

en: Settings
de: Einstellungen

en: Label
de: Beschriftung

en: Field type
de: Feldtyp

en: Fields
de: Felder

en: Mode
de: Modus

en: Data
de: Daten

en: Formatter
de: Anzeigeformat

en: Warning message
de: Warnmeldung

en: Formatter settings
de: Anzeigeformateinstellungen

en: Field types
de: Feldtypen

en: Formatters
de: Anzeigeformate

en: This will appear in the administrative interface to easily identify it.
de: Dieser wird zur leichteren Identifizierung in der Verwaltungsoberfläche angezeigt.

en: Third party settings
de: Einstellungen von Drittanbietern
