Custom Search (8.x-1.0-alpha1) - en to hi translation catalogue (42 entries)

en: Forms
hi: फ़ार्म

en: Content
hi: सामग्री

en: Author
hi: लेखक

en: Disabled
hi: निर्योग्य

en: Comments
hi: टिप्पणियाँ

en: Taxonomy
hi: वर्गीकरण

en: Content types
hi: विषय वस्तु के प्रकार

en: Date
hi: तारीख

en: Size
hi: आकार

en: Search
hi: खोज

en: None
hi: कोई नहीं

en: Weight
hi: मान

en: Image
hi: चित्र

en: Depth
hi: गहराई

en: Label
hi: लेबल

en: Region
hi: क्षेत्र

en: Display
hi: प्रदर्शन

en: Text
hi: लेख

en: Advanced search
hi: महीन खोज

en: User
hi: प्रयोक्ता

en: Content type
hi: सामग्री प्रकार

en: Block
hi: ब्लॉक

en: Search box
hi: खोज डब्बा

en: Creation date
hi: निर्माण तारीख

en: Visibility
hi: दर्शनीयता

en: Filter
hi: फिल्टर

en: Maximum length
hi: अधिकतम लंबाई

en: Position
hi: स्थान

en: Close
hi: बंद करे

en: Search results
hi: खोज परिणाम

en: Your search yielded no results
hi: आपकी खोज में कोई परिणाम नहीं मिले

en: Languages
hi: भाषायें

en: Results
hi: परिणाम

en: Display label
hi: प्रदर्शन लेबल

en: Enter the terms you wish to search for.
hi: आप जिसकी खोज करना चाहते हैं वह शब्द दर्ज करें .

en: Containing any of the words
hi: जिनमें यें शब्द शामिल हों

en: Containing the phrase
hi: जिनमें ये अक्षर शामिल हों

en: Containing none of the words
hi: जिनमे ये शब्द ना हो

en: Search this site
hi: साईट में खोजें

en: - Any -
hi: -कोईभी-

en: Search form
hi: खोज फार्म

en: Weight for @title
hi: @title के लिए वजन
