Custom Search (8.x-1.0-alpha2) - en to da translation catalogue (48 entries)

en: Forms
da: Formularer

en: Content
da: Indhold

en: Author
da: Forfatter

en: Language
da: Sprog

en: Disabled
da: Deaktiveret

en: Comments
da: Kommentarer

en: Taxonomy
da: Taksonomi

en: Content types
da: Indholdstyper

en: Date
da: Dato

en: Size
da: Størrelse

en: Search
da: Søg

en: None
da: Ingen

en: Weight
da: Vægt

en: Image
da: Billede

en: Depth
da: Dybde

en: Label
da: Etiket

en: Path
da: Sti

en: Text
da: Tekst

en: Search for
da: Søg efter

en: Advanced search
da: Avanceret søgning

en: Paths
da: Stier

en: Content type
da: Indholdstype

en: Block
da: Blok

en: Search box
da: Søgefelt

en: Visibility
da: Synlighed

en: Maximum length
da: Maksimal længde

en: Position
da: Placering

en: Close
da: Luk

en: Collapsible
da: Sammenklappelig

en: Collapsed
da: Sammenklappet

en: Languages
da: Sprog

en: Display label
da: Vis etiket

en: Image path
da: Billedesti

en: Enter the terms you wish to search for.
da: Indtast de ord du ønsker at søge efter.

en: Containing any of the words
da: Indeholdende et af ordene

en: Containing the phrase
da: Indeholder sætningen

en: Containing none of the words
da: Indeholder ingen af ordene

en: Or
da: Eller

en: Search this site
da: Søg på sitet

en: Radio buttons
da: Radioknapper

en: Custom Path
da: Tilpasset sti

en: - Any -
da: - Enhver -

en: Checkboxes
da: Afkrydsningsfelter

en: Search form
da: Søgefelt

en: Advanced search form
da: Avanceret søgeformular

en: Search page
da: Søgeside

en: Weight for @title
da: Vægt af @title

en: Examples: <code>@implicit-public-file</code> (for a file in the public filesystem), <code>@explicit-file</code>, or <code>@local-file</code>.
da: Eksempler: <code>@implicit-public-file</code> (for en fil i det offentlige filsystem), <code>@explicit-file</code> eller <code>@local-file</code>.
