LoginRadius Customer Identity and Access Management (5.1.1) - en to ro translation catalogue (16 entries)

en: Save configuration
ro: Salvați configurația

en: Submit
ro: Trimite

en: Yes
ro: Da

en: No
ro: Nu

en: Date
ro: Data

en: Password
ro: Parolă

en: Advanced Settings
ro: Setări Avansate

en: Only site administrators can create new user accounts.
ro: Numai administratorii sitului pot crea noi conturi de utilizator.

en: String
ro: Șir text

en: Authentication
ro: Autentificare

en: About
ro: Despre

en: - Select -
ro: -Selectaţi-

en: Thank you for applying for an account. Your account is currently pending approval by the site administrator.<br />In the meantime, a welcome message with further instructions has been sent to your e-mail address.
ro: Vă mulţumim pentru înscrierea pe acest sit. În acest moment, contul dumneavoastră aşteaptă aprobarea administratorului.<br /> Între timp vi-a fost trimis, pe adresa de e-mail furnizată, un mesaj de bun venit care conţine şi instrucţiuni preliminarii.

en: Long text
ro: Text lung

en: Password reset instructions will be mailed to %email. You must log out to use the password reset link in the email.
ro: Instrucțiunile de resetare a parolei vor fi trimise la %email. Trebuie să ieșiți din cont pentru a utiliza legătura de resetare a parolei din email.

en: A welcome message with further instructions has been emailed to the new user <a href=":url">%name</a>.
ro: Un mesaj de bun venit cu instrucțiuni suplimentare a fost trimis noului utilizator <a href=":url">%name</a>.
