LoginRadius Customer Identity and Access Management (5.1.2) - en to sv translation catalogue (18 entries)

en: Save configuration
sv: Spara konfiguration

en: Submit
sv: Skicka

en: Yes
sv: Ja

en: No
sv: Nej

en: Date
sv: Datum

en: Password
sv: Lösenord

en: Advanced Settings
sv: Utökade inställningar

en: Only site administrators can create new user accounts.
sv: Endast webbplatsens administratörer kan skapa nya användarkonton.

en: String
sv: Sträng

en: Authentication
sv: Verifiering

en: Advanced Options
sv: Utökade alternativ

en: About
sv: Om

en: - Select -
sv: - Välj -

en: Thank you for applying for an account. Your account is currently pending approval by the site administrator.<br />In the meantime, a welcome message with further instructions has been sent to your e-mail address.
sv: Tack för att du ansökt om ett konto. Din ansökan väntar nu på att bli behandlad av en administratör.<br />Under tiden har ett välkomstmeddelande och instruktioner skickats till din e-postadress.

en: Boolean
sv: Boolesk

en: Long text
sv: Lång text

en: Password reset instructions will be mailed to %email. You must log out to use the password reset link in the email.
sv: Instruktioner för återställning av lösenord kommer att skickas till %email. Du måste logga ut för att kunna använda länken för återställning som finns i e-postmeddelandet.

en: A welcome message with further instructions has been emailed to the new user <a href=":url">%name</a>.
sv: Ett välkomstmeddelande med vidare instruktioner har skickats via e-post till den nya användaren <a href=":url">%name</a>.
