Drupal8 W3CSS Theme (8.x-1.13) - en to pl translation catalogue (51 entries)

en: Home
pl: Strona główna

en: Search
pl: Szukaj

en: Go to previous page
pl: Przejdź do poprzedniej strony

en: Go to parent page
pl: Wyświetla stronę nadrzędną

en: Go to next page
pl: Przejdź do następnej strony

en: Help
pl: Pomoc

en: Updated
pl: Uaktualniono

en: Last post
pl: Ostatni wpis

en: Page title
pl: Tytuł strony

en: Breadcrumb
pl: Ścieżka nawigacyjna

en: Header
pl: Nagłówek

en: Up
pl: W górę

en: Add new comment
pl: Dodaj komentarz

en: Page Title
pl: Tytuł strony

en: Topics
pl: Tematy

en: Posts
pl: Wpisy

en: New
pl: Nowy

en: Tabs
pl: Zakładki

en: Next page
pl: Następna strona

en: Go to first page
pl: Przejdź do pierwszej strony

en: Go to last page
pl: Przejdź do ostatniej strony

en: Copyright
pl: Prawa autorskie

en: Skip to main content
pl: Przejdź do treści

en: Main navigation
pl: Główna nawigacja

en: Primary tabs
pl: Zakładki podstawowe

en: Secondary tabs
pl: Zakładki dodatkowe

en: Main Navigation
pl: Główna nawigacja

en: Pagination
pl: Stronicowanie

en: Powered by Drupal
pl: Witrynę napędza Drupal

en: Breadcrumbs
pl: Breadcrumby

en: Sidebar First
pl: Pasek boczny pierwszy

en: Status messages
pl: Wiadomości statusu

en: Main page content
pl: Zawartość główna

en: Highlighted
pl: Wyróżnione

en: Previous page
pl: Poprzednia strona

en: Subscribe to @title
pl: Subskrybuj @title

en: Text Formats
pl: Formaty tekstów

en: Sidebar Second
pl: Pasek boczny drugi

en: Footer First
pl: Stopka pierwsza

en: Footer Second
pl: Stopka druga

en: Footer menu
pl: Menu stopki

en: Footer Third
pl: Trzecia Stopka

en: Last page
pl: Ostatnia strona

en: Site branding
pl: Marka witryny

en: Book outline for @book.title
pl: Spis treści książki dla @book.title

en: Book traversal links for
pl: Odnośniki nawigacji książki

en: Site header
pl: Nagłówek strony

en: First page
pl: Pierwsza strona

en: Page @items.current
pl: Strona @items.current

en: Primary admin actions
pl: Podstawowe akcje administratora

en: User account menu
pl: Menu konta użytkownika
