Dashboards with Layout Builder (8.x-1.0-alpha4) - en to fa translation catalogue (44 entries)

en: Title
fa: عنوان

en: delete
fa: حذف

en: Operations
fa: عملیات

en: Content
fa: محتوا

en: Author
fa: نویسنده

en: Edit
fa: ویرایش

en: Search
fa: جستجو

en: Reset
fa: بازنشانی

en: Weight
fa: وزن

en: Required
fa: اجباری

en: Category
fa: دسته بندی

en: edit
fa: ویرایش

en: Label
fa: برچسب

en: Views
fa: نماها

en: View
fa: مشاهده

en: Layout
fa: آرایش

en: Statistics
fa: آمار

en: Content type
fa: نوع محتوا

en: All
fa: همه

en: Add content
fa: افزودن محتوا

en: Comment
fa: دیدگاه

en: Count
fa: شمارش

en: Authored by
fa: نوشته شده توسط

en: Desc
fa: نزولی

en: Navigation
fa: پیمایش

en: Override
fa: بازنویسی

en: Sort by
fa: مرتب کن بر اساس

en: Authored on
fa: تالیف شده در

en: Apply
fa: تایید

en: Offset
fa: جابجایی

en: Account
fa: حساب

en: About
fa: درباره

en: Embed
fa: جایگذاری

en: My content
fa: محتوای من

en: Dashboard
fa: میزکار

en: Post date
fa: تاریخ مطلب

en: Comment count
fa: تعداد دیدگاه‌ها

en: Items per page
fa: آیتم‌ها در هر صفحه

en: - All -
fa: - همه -

en: Machine-readable name
fa: اسم قابل فهم توسط ماشین

en: All content
fa: تمامی محتوا

en: Weight for @title
fa: وزن @title

en: Asc
fa: صعودی

en: Master
fa: مدیر
