Dashboards with Layout Builder (8.x-1.0-alpha6) - en to ja translation catalogue (69 entries)

en: Title
ja: タイトル

en: delete
ja: 削除

en: Operations
ja: 操作

en: Content
ja: コンテンツ

en: Author
ja: 投稿者

en: Actions
ja: アクション

en: Edit
ja: 編集

en: Date
ja: 日付

en: Search
ja: 検索

en: Reset
ja: リセット

en: Country
ja: 国

en: Weight
ja: ウェイト

en: Required
ja: 必須

en: Category
ja: カテゴリー

en: edit
ja: 編集

en: Label
ja: ラベル

en: Time
ja: 時間

en: Views
ja: ビュー

en: View
ja: ビュー

en: Layout
ja: レイアウト

en: Statistics
ja: 統計

en: Content type
ja: コンテンツタイプ

en: All
ja: すべて

en: Year
ja: 年

en: Add content
ja: コンテンツを追加

en: Comment
ja: コメント

en: Count
ja: カウント

en: Authored by
ja: 投稿者

en: Month
ja: 月

en: Desc
ja: 降順

en: Week
ja: 週

en: Day
ja: 日

en: Navigation
ja: ナビゲーション

en: Users
ja: ユーザー

en: Override
ja: 上書き

en: Sort by
ja: 並び替え基準

en: Authored on
ja: 投稿日時

en: Today
ja: 今日

en: Yesterday
ja: 昨日

en: Period
ja: 期間

en: Hour
ja: 時

en: New
ja: 新

en: Webform
ja: ウェブフォーム

en: Apply
ja: 適用

en: Offset
ja: オフセット

en: Account
ja: アカウント

en: About
ja: アバウト

en: Embed
ja: エンベッド

en: Embed a view
ja: ビューの埋め込み

en: This week
ja: 今週

en: This month
ja: 今月

en: This year
ja: 今年

en: Last seven days
ja: 過去7日間

en: Dashboard
ja: ダッシュボード

en: Post date
ja: 投稿日

en: Comment count
ja: コメント数

en: Items per page
ja: ページ毎の件数

en: - All -
ja: - 全て -

en: Visits
ja: ビジット

en: Machine-readable name
ja: システム内部名称

en: Discard changes
ja: 変更を破棄

en: Show description
ja: 説明を表示

en: All content
ja: すべてのコンテンツ

en: Machine Name
ja: システム内部名称

en: Weight for @title
ja: @title のウェイト

en: Asc
ja: 昇順

en: Save layout
ja: レイアウトを保存

en: Master
ja: マスター

en: The layout has been saved.
ja: レイアウトを保存しました。
