Dashboards with Layout Builder (8.x-1.0-alpha8) - en to fr translation catalogue (71 entries)

en: Title
fr: Titre

en: delete
fr: supprimer

en: Operations
fr: Actions

en: Content
fr: Contenu

en: Author
fr: Auteur

en: Edit
fr: Modifier

en: Search
fr: Rechercher

en: Reset
fr: Réinitialiser

en: Country
fr: Pays

en: Weight
fr: Poids

en: Required
fr: Requis

en: Category
fr: Catégorie

en: edit
fr: modifier

en: Label
fr: Libellé

en: Time
fr: Heure

en: Views
fr: Vues

en: View
fr: Voir

en: Layout
fr: Mise en page

en: Statistics
fr: Statistiques

en: Content type
fr: Type de contenu

en: All
fr: Tout

en: Year
fr: Année

en: Add content
fr: Ajouter du contenu

en: Comment
fr: Commentaire

en: Count
fr: Décompte

en: Authored by
fr: Écrit par

en: Node Type
fr: Type de nœud

en: Month
fr: Mois

en: Week
fr: Semaine

en: Day
fr: Jour

en: Users
fr: Utilisateurs

en: Override
fr: Supplanter

en: Sort by
fr: Trier par

en: Authored on
fr: Écrit le

en: Today
fr: Aujourd'hui

en: Yesterday
fr: Hier

en: Period
fr: Point

en: Hour
fr: Heure

en: Lines
fr: Lignes

en: Transparency
fr: Tranpasrence

en: New
fr: Nouveau

en: Apply
fr: Appliquer

en: Offset
fr: Décalage

en: Account
fr: Compte

en: About
fr: À propos

en: Context type
fr: Type de contexte

en: Embed a view
fr: Intégrer une vue

en: This week
fr: Cette semaine

en: This month
fr: Ce mois

en: This year
fr: Cette année

en: Last seven days
fr: 7 derniers jours

en: My content
fr: Mon contenu

en: Dashboard
fr: Tableau de bord

en: Post date
fr: Date de publication

en: Comment count
fr: Nombre de commentaires

en: Items per page
fr: Éléments par page

en: - All -
fr: - Tout -

en: Visits
fr: Visites

en: Machine-readable name
fr: Nom système

en: Bubbles
fr: Bulles

en: Discard changes
fr: Annuler les changements

en: Show description
fr: Afficher la description

en: All content
fr: Tout le contenu

en: Machine Name
fr: Nom système

en: Weight for @title
fr: Poids pour @title

en: Save layout
fr: Enregistrer la mise en page

en: Master
fr: Principal

en: The layout has been saved.
fr: La mise en page a été enregistrée.

en: Comment list
fr: Liste de commentaires

en: No items.
fr: Aucun élément.

en: Layout Builder tools
fr: Outils de Layout Builder
