Dashboards with Layout Builder (8.x-1.0-beta5) - en to nl translation catalogue (65 entries)

en: Title
nl: Titel

en: delete
nl: verwijderen

en: Operations
nl: Bewerkingen

en: Content
nl: Inhoud

en: Author
nl: Auteur

en: Actions
nl: Acties

en: Edit
nl: Bewerken

en: Date
nl: Datum

en: Search
nl: Zoeken

en: Weight
nl: Gewicht

en: Category
nl: Categorie

en: edit
nl: bewerken

en: Time
nl: Tijd

en: Views
nl: Overzichten

en: View
nl: Weergeven

en: Layout
nl: Lay-out

en: Statistics
nl: Statistieken

en: Content type
nl: Inhoudstype

en: All
nl: Alle

en: Year
nl: Jaar

en: Add content
nl: Inhoud toevoegen

en: Comment
nl: Reactie

en: Count
nl: Aantal

en: Authored by
nl: Geschreven door

en: Node Type
nl: Inhoudstype

en: Month
nl: Maand

en: Desc
nl: Aflopend

en: Day
nl: Dag

en: Navigation
nl: Navigatie

en: Users
nl: Gebruikers

en: Override
nl: Overschrijven

en: Sort by
nl: Sorteren op

en: Authored on
nl: Aangemaakt op

en: Today
nl: Vandaag

en: Yesterday
nl: Gisteren

en: Period
nl: Punt

en: Hour
nl: Uur

en: Lines
nl: Lijnen

en: New
nl: Nieuwe

en: Webform
nl: Formulier

en: Apply
nl: Toepassen

en: About
nl: Over

en: Embed a view
nl: Inbedden in een view

en: This week
nl: Deze week

en: This month
nl: Deze maand

en: This year
nl: Dit jaar

en: Last seven days
nl: Laatste zeven dagen

en: My content
nl: Mijn inhoud

en: Post date
nl: Datum van inzending

en: Comment count
nl: Aantal reacties

en: Items per page
nl: Items per pagina

en: - All -
nl: - Alle -

en: Visits
nl: Bezoeken

en: Discard changes
nl: Wijzigingen verwerpen

en: Show description
nl: Beschrijving tonen

en: All content
nl: Alle inhoud

en: Machine Name
nl: Systeemnaam

en: Weight for @title
nl: Gewicht voor @title

en: Asc
nl: Oplopend

en: Informations
nl: Informatie

en: Save layout
nl: Layout opslaan

en: The layout has been saved.
nl: De lay-out is opgeslagen.

en: Comment list
nl: Reactielijst

en: Weight.
nl: Gewicht.

en: Layout Builder tools
nl: Layout Builder-gereedschappen
