Dashboards with Layout Builder (8.x-1.0-beta5) - en to ru translation catalogue (73 entries)

en: Title
ru: Заголовок

en: delete
ru: удалить

en: Operations
ru: Операции

en: Content
ru: Содержимое

en: Author
ru: Автор

en: Actions
ru: Действия

en: Edit
ru: Редактировать

en: Date
ru: Дата

en: Search
ru: Поиск

en: Reset
ru: Сбросить

en: Weight
ru: Вес

en: Category
ru: Категория

en: edit
ru: изменить

en: Label
ru: Метка

en: Time
ru: Время

en: Views
ru: Представление

en: View
ru: Просмотр

en: Layout
ru: Макет

en: Statistics
ru: Статистика

en: Content type
ru: Тип материала

en: All
ru: Все

en: Year
ru: Год

en: Add content
ru: Добавить материал

en: Comment
ru: Комментарий

en: Count
ru: Количество

en: Authored by
ru: Автор

en: Node Type
ru: Тип материала

en: Month
ru: Месяц

en: Desc
ru: По убыванию

en: Week
ru: Неделя

en: Day
ru: День

en: Navigation
ru: Навигация

en: Users
ru: Пользователи

en: Override
ru: Переопределить

en: Sort by
ru: Сортировать по

en: Authored on
ru: Создан в

en: Today
ru: Сегодня

en: Yesterday
ru: Вчера

en: Period
ru: Период

en: Hour
ru: Час

en: Lines
ru: Линии

en: New
ru: Новое

en: Webform
ru: Веб-форма

en: Apply
ru: Применить

en: Offset
ru: Пропустить

en: Account
ru: Учётная запись

en: About
ru: Информация

en: This week
ru: Эта неделя

en: This month
ru: Этот месяц

en: This year
ru: Этот год

en: Last seven days
ru: Последние семь дней

en: My content
ru: Мои публикации

en: Dashboard
ru: Панель управления

en: Post date
ru: Дата публикации

en: Comment count
ru: Количество комментариев

en: Items per page
ru: Элементов на страницу

en: - All -
ru: - Все -

en: Visits
ru: Посещения

en: Bubbles
ru: Пузыри

en: Discard changes
ru: Отменить изменения

en: Show description
ru: Показать описание

en: All content
ru: Все материалы

en: Machine Name
ru: Машинное имя

en: Weight for @title
ru: Вес @title

en: Asc
ru: По возрастанию

en: Save layout
ru: Сохранить макет

en: Master
ru: Основной

en: The layout has been saved.
ru: Макет был сохранён.

en: No data found
ru: Данные не найдены

en: Comment list
ru: Список комментариев

en: Weight.
ru: Вес.

en: Layout Builder tools
ru: Инструменты Layout Builder

en: Manage Layout
ru: Управление макетом
