Data Pipelines (1.0.0-alpha21) - en to fa translation catalogue (23 entries)

en: Status
fa: وضعیت

en: Delete
fa: حذف

en: Username
fa: نام کاربری

en: Type
fa: نوع

en: Log
fa: گزارش

en: File
fa: فایل

en: Edit
fa: ویرایش

en: Password
fa: گذرواژه

en: Name
fa: نام

en: Label
fa: برچسب

en: View
fa: مشاهده

en: URL
fa: نشانی

en: ID
fa: شناسه

en: Unknown
fa: نامشخص

en: Details
fa: جزئیات

en: Destination
fa: مقصد

en: Not installed
fa: نصب نشده است

en: Process
fa: پردازش

en: Source
fa: منبع

en: Testing
fa: آزمایش

en: Data
fa: داده

en: Destinations
fa: مقصدها

en: Remote URL
fa: آدرس دوردست
