Data Pipelines (2.1.0) - en to ru translation catalogue (28 entries)

en: Status
ru: Статус

en: Delete
ru: Удалить

en: Type
ru: Тип

en: Log
ru: Журнал

en: File
ru: Файл

en: Edit
ru: Редактировать

en: Name
ru: Название

en: Label
ru: Метка

en: View
ru: Просмотр

en: Unknown
ru: Неизвестно

en: Published
ru: Опубликовано

en: Details
ru: Подробности

en: Destination
ru: Место назначения

en: Process
ru: Обработка

en: Delimiter
ru: Разделитель

en: Source
ru: Источник

en: Processed
ru: Обработано

en: Data
ru: Данные

en: Dataset
ru: Набор данных

en: Batch size
ru: Размер пакета

en: Initial state
ru: Начальное состояние

en: Destinations
ru: Места назначений

en: destinations
ru: места назначений

en: destination
ru: место назначения

en: Machine Name
ru: Машинное имя

en: Remote URL
ru: Внешний URL-адрес

en: dataset
ru: набор данных

en: Add destination
ru: Добавить место назначение
