Data Policy (2.0.2) - en to fa translation catalogue (40 entries)

en: Title
fa: عنوان

en: Body
fa: بدنه

en: Status
fa: وضعیت

en: Delete
fa: حذف

en: Operations
fa: عملیات

en: Description
fa: توضیحات

en: Read more
fa: ادامه مطلب

en: Enabled
fa: فعال

en: Yes
fa: بله

en: No
fa: خیر

en: Edit
fa: ویرایش

en: This action cannot be undone.
fa: این عمل برگشت‌پذیر نیست.

en: Required
fa: اجباری

en: Settings
fa: تنظیمات

en: Name
fa: نام

en: Label
fa: برچسب

en: Save
fa: ذخیره

en: Summary
fa: خلاصه

en: Add
fa: افزودن

en: View
fa: مشاهده

en: ID
fa: شناسه

en: User
fa: کاربر

en: Created
fa: ایجاد شده

en: Active
fa: فعال

en: Page
fa: صفحه

en: Revisions
fa: بازبینی‌ها

en: Authored by
fa: نوشته شده توسط

en: here
fa: اینجا

en: Are you sure you want to delete %name?
fa: آیا از حذف %name اطمینان دارید؟

en: Create new revision
fa: ایجاد بازبینی جدید

en: Revert
fa: بازگشت

en: Revision
fa: بازبینی

en: current revision
fa: بازبینی جاری

en: Changed
fa: تغییر یافته

en: Are you sure you want to revert to the revision from %revision-date?
fa: آیا شما مطمئن هستید می‌خواهید به بازبینی %revision-date برگردید؟

en: About
fa: درباره

en: Download file
fa: دانلود فایل

en: Copy of the revision from %date.
fa: کپی نسخه %date

en: Entities
fa: موجودیت‌ها

en: @name field is required.
fa: فیلد @name اجباری است.
