Data Policy (8.x-1.0-beta1) - en to ru translation catalogue (42 entries)

en: Title
ru: Заголовок

en: Body
ru: Содержимое

en: Status
ru: Статус

en: Delete
ru: Удалить

en: Operations
ru: Операции

en: Description
ru: Описание

en: Read more
ru: Подробнее

en: Enabled
ru: Включено

en: Yes
ru: Да

en: No
ru: Нет

en: Edit
ru: Редактировать

en: Settings
ru: Настройки

en: Name
ru: Название

en: Save
ru: Сохранить

en: Summary
ru: Сводка

en: View
ru: Просмотр

en: User
ru: Пользователь

en: Created
ru: Создано

en: Add page
ru: Добавить страницу

en: Active
ru: Активно

en: Page
ru: Страница

en: Authored by
ru: Автор

en: here
ru: здесь

en: Are you sure you want to delete %name?
ru: Вы уверены, что хотите удалить %name?

en: Create new revision
ru: Создать новую редакцию

en: Revert
ru: Вернуть

en: %label has been deleted.
ru: %label было удалено.

en: Revision
ru: Редакция

en: current revision
ru: текущая редакция

en: Changed
ru: Изменение

en: Edit page
ru: Редактировать страницу

en: Are you sure you want to revert to the revision from %revision-date?
ru: Вы действительно хотите вернуться к редакции от %revision-date?

en: Delete page
ru: Удалить страницу

en: About
ru: Информация

en: Publishing status
ru: Статус публикации

en: Copy of the revision from %date.
ru: Копия редакции от %date.

en: The time that the entity was created.
ru: Время создания объекта.

en: The time that the entity was last edited.
ru: Время редактирования объекта.

en: Revision translation affected
ru: Редакция, на которую повлиял перевод

en: Indicates if the last edit of a translation belongs to current revision.
ru: Указывает, что последние редактирование перевода принадлежит текущей редакции.

en: Are you sure you want to revert @language translation to the revision from %revision-date?
ru: Вы действительно желаете вернуть перевод на язык @language к редакции от %revision-date?

en: Revert content shared among translations
ru: Вернуть контент, общий для переводов
