Data Policy (8.x-1.0-beta2) - en to ro translation catalogue (38 entries)

en: Title
ro: Titlu

en: Body
ro: Conținut

en: Status
ro: Stare

en: Delete
ro: Șterge

en: Operations
ro: Operațiuni

en: Description
ro: Descriere

en: Read more
ro: Citiţi mai departe

en: Enabled
ro: Activat

en: Yes
ro: Da

en: No
ro: Nu

en: Edit
ro: Editați

en: Settings
ro: Setări

en: Name
ro: Nume

en: Save
ro: Salvare

en: Summary
ro: Sumar

en: View
ro: Afişează

en: User
ro: Utilizator

en: Created
ro: Creat

en: Active
ro: Activ

en: Page
ro: Pagina

en: Authored by
ro: Autor

en: here
ro: aici

en: Are you sure you want to delete %name?
ro: Sunteți sigur că doriți să ștergeți %name?

en: Create new revision
ro: Creează o nouă revizie

en: Revert
ro: Revenire

en: Revision
ro: Revizie

en: current revision
ro: versiunea curentă

en: Changed
ro: Schimbat

en: Edit page
ro: Editează pagina

en: Are you sure you want to revert to the revision from %revision-date?
ro: Sigur doriţi revenirea la revizia din %revision-date?

en: Delete page
ro: Șterge pagina

en: About
ro: Despre

en: Publishing status
ro: Statusul publicării

en: Copy of the revision from %date.
ro: Copie a reviziei de la data de %date.

en: Revision translation affected
ro: Revizuirea traducerii afectate

en: Indicates if the last edit of a translation belongs to current revision.
ro: Indică dacă ultima modificare a traducerii aparține reviziei curente.

en: Are you sure you want to revert @language translation to the revision from %revision-date?
ro: Sunteți sigur că vreți să întoarceți traducerea @language la revizia din %revision-date?

en: Revert content shared among translations
ro: Întoarceți conținutul împărțit între traduceri
