Data field (2.0.0-rc1) - en to az translation catalogue (198 entries)

en: Delete
az: Sil

en: Content
az: Məzmun

en: Value
az: Qiymət

en: Type
az: Növ

en: yes
az: bəli

en: Cancel
az: Ləğv et

en: Remove
az: Çıxart

en: Disabled
az: Söndürülüb

en: Enabled
az: Qoşulub

en: On
az: Aktiv

en: Yes
az: Bəli

en: No
az: Xeyir

en: File
az: Fayl

en: Edit
az: Dəyiş

en: Date
az: Tarix

en: Size
az: Ölçü

en: Search
az: Axtarış

en: None
az: Yoxdur

en: This action cannot be undone.
az: Bu əməliyyat geri qaytarıla bilməz.

en: Number
az: Rəqəm

en: Password
az: Parol

en: - None -
az: - heç nə -

en: Image
az: Şəkil

en: Required
az: Tələb olunur

en: Name
az: Ad

en: Save
az: Saxla

en: True
az: Həqiqət

en: False
az: Yalnış

en: Default
az: Susmaya görə

en: Open
az: Aç

en: Small
az: Balaca

en: Time
az: Vaxt

en: Add
az: Əlavə et

en: Refresh
az: Yenilə

en: never
az: heç vaxt

en: Text
az: Mətn

en: Timestamp
az: Vaxt möhürü

en: Attachment
az: Qoşma

en: no
az: yox

en: Separator
az: Ayırıcı

en: Horizontal
az: Üfiqi

en: Vertical
az: Şaquli

en: Year
az: İl

en: Date format
az: Vaxt formatı

en: Area
az: Sahə

en: View arguments
az: Görünüş arqumenti

en: Off
az: Söndürülüb

en: Footer
az: Aşağı hissə

en: Inline
az: Xətdə

en: Custom
az: Seçilmiş

en: URL alias
az: URL ləqəbi

en: Widget type
az: Vidjet tipi

en: Original image
az: Orginal şəkil

en: N/A
az: Yox

en: Textfield
az: Mətn sahəsi

en: Maximum
az: Maksimum

en: Scale
az: Ölçüsünü dəyişmək

en: Medium
az: Orta

en: Sortable
az: Çeşidlənən

en: Plain text
az: Adi mətn

en: Month
az: Ay

en: Details
az: Detallar

en: Table
az: Cədvəl

en: List type
az: Siyahı növü

en: String
az: Mətn

en: Maximum length
az: Maksimum uzunluq

en: Rows
az: Sıralar

en: Hidden
az: Gizli

en: Key
az: Açar

en: Allowed values list
az: İcazə verilən dəyərlər siyahısı

en: Select list
az: Siyahı seçin

en: Granularity
az: Qranulyarlıq

en: Caption
az: Başlıq

en: characters
az: personajlar

en: Reference
az: Istinad

en: Duplicate
az: Dublikat

en: Reverse
az: Tərs

en: Unformatted
az: Formatlaşdırılmamış

en: Allowed file extensions
az: İcazə verilən fayl uzantıları

en: Output format
az: Çıxış formatı

en: Select
az: Seçin

en: Above
az: Yuxarıda

en: Trimmed
az: Kəsilmiş

en: Provide a comma separated list of arguments to pass to the view.
az: Görünüşə keçmək üçün vergüllə ayrılmış arqumentlər siyahısını təqdim edin.

en: Float
az: Kəsr ədəd

en: Precision
az: Dəqiqlik

en: The total number of digits to store in the database, including those to the right of the decimal.
az: Verilənlər bazasında saxlanacaq rəqəmlərin, o cümlədən onluğun sağında olanların ümumi sayı.

en: The number of digits to the right of the decimal.
az: Onluq hissənin sağındakı rəqəmlərin sayı.

en: Decimal marker
az: Onluq narker

en: Check boxes/radio buttons
az: Qutu,radiodüymə seçimi

en: Single on/off checkbox
az: Tək yandırma/söndürmə

en: Text area (multiple rows)
az: Mətn sahəsi (birdən çox cərgə)

en: Space
az: Boşluq

en: Telephone
az: Telefon

en: Columns
az: Sütunlar

en: Ordered list
az: Sifarişli siyahısı

en: Unordered list
az: Sıralanmamış siyahı

en: File directory
az: Fayl kataloqu

en: Column
az: Sütun

en: - Select -
az: - Seçin -

en: Time ago
az: Vaxt əvvəl

en: Direction
az: İstiqamət

en: No link
az: Link yoxdur

en: Autocomplete
az: Avtomatik tamamlama

en: Boolean
az: Məntiq

en: Decimal point
az: Onluq nöqtə

en: Custom date format
az: Fərdi tarix formatı

en: Comma
az: Vergül

en: Current date
az: Hal-hazırki Tarix

en: Placeholder
az: Köməkçi söz

en: Machine-readable name
az: Maşınla oxuna bilən ad

en: Pagination
az: Səhifələmə

en: Date and time
az: Tarix və saat

en: URL to file
az: Fayl üçün URL

en: Number field
az: Nömrə sahəsi

en: Text format
az: Mətn formatı

en: Unsigned
az: İmzasız

en: Relative date
az: Nisbi tarix

en: Field types
az: Sahə növləri

en: The minimum value that should be allowed in this field. Leave blank for no minimum.
az: Bu sahədə icazə verilməli olan minimum dəyər. Minimum olaraq boş buraxın.

en: The maximum value that should be allowed in this field. Leave blank for no maximum.
az: Bu sahədə icazə verilməli olan maksimum dəyər. Maksimum boşluq buraxın.

en: Optional subdirectory within the upload destination where files will be stored. Do not include preceding or trailing slashes.
az: Faylların saxlanacağı yükləmə təyinatı daxilində isteğe bağlı alt kataloq. Əvvəlki və ya arxadakı tirləri daxil etməyin.

en: Generic file
az: Ümumi fayl

en: Table of files
az: Fayllar cədvəli

en: Preview image style
az: Şəkil üslubuna ön baxış

en: no preview
az: önizləmə yoxdur

en: The preview image will be shown while editing the content.
az: Məzmunu redaktə edərkən önizləmə şəkli göstəriləcək.

en: Date type
az: Tarix növü

en: Entity ID
az: Entiti ID

en: Image style
az: Şəkil üslubu

en: None (original image)
az: Yoxdur (orijinal şəkil)

en: Thousand marker
az: Minlik ayırıcısı

en: - Select a value -
az: - Qiymət seçin -

en: Link image to
az: Şəkili ilə əlaqələndirin

en: Image style: @style
az: Şəkil üslubu: @style

en: Linked to content
az: Məzmunla əlaqələndirilir

en: Linked to file
az: Faylla əlaqələndirilib

en: View mode
az: Baxış rejimi

en: Nothing
az: heç nə

en: Unformatted list
az: Formatlaşdırılmamış siyahı

en: Relative default value
az: Nisbi standart dəyər

en: Entity Reference
az: Entity müraciəti

en: An autocomplete text field.
az: Avtomatik tamamlama mətn sahəsi.

en: Display the label of the referenced entities.
az: İstinad edilən obyektlərin etiketini göstərin.

en: Rendered entity
az: Göstərilən varlıq

en: Link label to the referenced entity
az: İstinad olunmuş obyektin linki üçün etiket

en: Link to the referenced entity
az: İstinad edilən qurumalink

en: Rendered as @mode
az: @mode kimi göstərildi

en: Default date
az: Defolt tarix

en: Entity reference
az: Entity istinadı

en: Autocomplete (Tags style)
az: Avtomatik tamamlama (Teqlər üslubu)

en: Apostrophe
az: Apostrof

en: Thin space
az: İncə boşluq

en: An entity field containing an entity reference.
az: Entiti istinadını ehtiva edən obyekt sahəsi.

en: Choose the type of date to create.
az: Yaratmaq üçün tarix növünü seçin.

en: Set a default value for this date.
az: Bu tarix üçün standart dəyər təyin edin.

en: Telephone number
az: Telefon nömrəsi

en: Link using text: @title
az: Mətn istifadə edərək keçid: @title

en: Link using provided telephone number.
az: Təqdim olunan telefon nömrəsindən istifadə edərək keçid.

en: Display the ID of the referenced entities.
az: İstinad edilən obyektlərin ID-sini göstərin.

en: Telephone link
az: Telefon linki

en: An entity field containing a URI.
az: URI-dən ibarət obyekt sahəsi.

en: Number (decimal)
az: Nömrə (onluq)

en: Number (float)
az: Nömrə (float)

en: Number (integer)
az: Nömrə (tam)

en: File URI
az: Fayl URI

en: "On" label
az: "Aktiv" etiketi

en: "Off" label
az: "Deaktiv" etiketi

en: Datetime Timestamp
az: Datetime Time Stamp

en: Text (plain)
az: Mətn (sadə)

en: Text (plain, long)
az: Mətn (sadə, uzun)

en: Title to replace basic numeric telephone number display
az: Əsas rəqəmli telefon nömrəsi ekranını əvəz etmək üçün başlıq

en: Link to URI
az: URI ilə əlaqə

en: Configure Image Styles
az: Şəkil üslublarını konfiqurasiya edin

en: An autocomplete text field with tagging support.
az: Etiketləmə dəstəyi ilə avtomatik tamamlama mətn sahəsi.

en: Field settings (@on_label / @off_label)
az: Sahə parametrləri (@on_label / @off_label)

en: This must be an external URL such as %url.
az: Bu, %url kimi xarici URL olmalıdır.

en: Display the file download URI
az: Fayl yükləmə URI-ni göstərin

en: Trimmed limit
az: Kəsilmiş limit

en: If the summary is not set, the trimmed %label field will end at the last full sentence before this character limit.
az: Xülasə təyin edilməyibsə, kəsilmiş %etiket sahəsi bu simvol limitindən əvvəl sonuncu tam cümlədə bitəcək.

en: Trimmed limit: @trim_length characters
az: Kəsilmiş limit: @trim_length simvolları

en: Future format
az: Gələcək format

en: Past format
az: Keçmiş format

en: Use <em>@interval</em> where you want the formatted interval text to appear.
az: Formatlanmış interval mətninin görünməsini istədiyiniz yerdə <em>@interval</em> istifadə edin.

en: How many time interval units should be shown in the formatted output.
az: Formatlanmış çıxışda neçə vaxt intervalı vahidi göstərilməlidir.

en: Future date: %display
az: Gələcək tarix: %display

en: Past date: %display
az: Keçmiş tarix: %display

en: Date format: @date_format
az: Tarix formatı: @date_format

en: Time zone: @timezone
az: Saat qurşağı: @timezone

en: Media library
az: Media kitabxanası

[ctx: decimal places]
en: Scale
az: Ölçüsünü dəyiş

en: Display: @true_label / @false_label
az: Ekran: @true_label / @false_label

en: Describe a time by reference to the current day, like '+90 days' (90 days from the day the field is created) or '+1 Saturday' (the next Saturday). See <a href="http://php.net/manual/function.strtotime.php">strtotime</a> for more details.
az: "+90 gün" (sahənin yaradıldığı gündən 90 gün) və ya "+1 şənbə" (növbəti şənbə) kimi vaxtı cari günə istinadla təsvir edin. Ətraflı məlumat üçün <a href="http://php.net/manual/function.strtotime.php">strtotime</a>-a baxın.

en: Sticky header
az: Yapışqan başlıq

en: Replace the file name by its description when available
az: Mövcud olduqda fayl adını onun təsviri ilə əvəz edin

en: Use description as link text
az: Təsviri keçid mətni kimi istifadə edin

en: See <a href="https://www.php.net/manual/datetime.format.php#refsect1-datetime.format-parameters" target="_blank">the documentation for PHP date formats</a>.
az: <a href="https://www.php.net/manual/datetime.format.php#refsect1-datetime.format-parameters" target="_blank">PHP tarix formatları üçün sənədlərə</a> baxın.

en: Separate extensions with a comma or space. Each extension can contain alphanumeric characters, '.', and '_', and should start and end with an alphanumeric character.
az: Genişlənmələri vergül və ya boşluqla ayırın. Hər bir artırma '.' və '_' hərf-rəqəm simvollarından ibarət ola bilər və hərf-rəqəm simvolu ilə başlamalı və bitməlidir.
