Data field (2.0.6) - en to bn translation catalogue (52 entries)

en: list
bn: তালিকা

en: Previous
bn: পিছনে

en: Next
bn: পরবর্তী

en: Delete
bn: মুছে ফেল

en: Content
bn: কনটেন্ট

en: Type
bn: টাইপ

en: yes
bn: হ্যাঁ

en: Cancel
bn: বাতিল

en: Remove
bn: অপসারণ

en: Disabled
bn: অকার্যকর

en: Enabled
bn: কার্যকর

en: Yes
bn: হ্যাঁ

en: No
bn: না

en: File
bn: ফাইল

en: Edit
bn: সম্পাদন

en: Date
bn: তারিখ

en: Size
bn: সাইজ

en: Search
bn: অনুসন্ধান

en: None
bn: একটিও নয়

en: This action cannot be undone.
bn: এই কাজটি বাতিল করা যাবে না।

en: Password
bn: পাসওয়ার্ড

en: - None -
bn: - একটিও নয় -

en: Link
bn: লিঙ্ক

en: Image
bn: ছবি

en: Required
bn: অত্যাবশ্যক

en: Name
bn: নাম

en: Save
bn: সংরক্ষণ

en: Default
bn: ডিফল্ট

en: Time
bn: সময়

en: Add
bn: যুক্ত কর

en: URL
bn: ইউআরএল

en: never
bn: কখনোই নয়

en: Attachment
bn: সংযুক্তি

en: Email
bn: ইমেইল

en: Year
bn: বছর

en: Url
bn: ইউআরএল

en: Mode
bn: মোড

en: N/A
bn: প্রযোজ্য নয়

en: Width
bn: প্রস্থ

en: Maximum
bn: সর্বোচ্চ

en: Line
bn: লাইন

en: Medium
bn: মাঝারি

en: Month
bn: মাস

en: Details
bn: বিস্তারিত

en: Table
bn: টেবিল

en: List type
bn: লিস্ট (তালিকা) জাতীয়

en: Show
bn: দেখাও

en: Above
bn: উপরে

en: Space
bn: স্পেস

en: Date and time
bn: তারিখ এবং সময়

en: Text format
bn: লেখার ফরম্যাট

en: - Select a field type -
bn: - ফিল্ড টি কোন শ্রেণীর তা বাছুন -
