Data field (2.0.7) - en to hu translation catalogue (289 entries)

en: list
hu: lista

en: Previous
hu: Előző

en: Next
hu: Következő

en: weight
hu: súly

en: Prefix
hu: Előtag

en: Suffix
hu: Utótag

en: Delete
hu: Törlés

en: Content
hu: Tartalom

en: Value
hu: Érték

en: Type
hu: Típus

en: yes
hu: igen

en: Cancel
hu: Mégsem

en: Remove
hu: Eltávolítás

en: Disabled
hu: Tiltott

en: Enabled
hu: Engedélyezett

en: On
hu: Be

en: Yes
hu: Igen

en: No
hu: Nem

en: File
hu: Fájl

en: Edit
hu: Szerkesztés

en: Date
hu: Dátum

en: Size
hu: Méret

en: Search
hu: Keresés

en: None
hu: Nincs

en: This action cannot be undone.
hu: A művelet nem vonható vissza.

en: Number
hu: Szám

en: Password
hu: Jelszó

en: - None -
hu: – Nincs –

en: Link
hu: Hivatkozás

en: Image
hu: Kép

en: Required
hu: Szükséges

en: Name
hu: Név

en: Label
hu: Címke

en: Save
hu: Mentés

en: True
hu: Igaz

en: False
hu: Hamis

en: Default
hu: Alapértelmezés

en: Open
hu: Nyitott

en: Small
hu: Kicsi

en: Time
hu: Idő

en: Add
hu: Hozzáadás

en: URL
hu: Webcím

en: Refresh
hu: Frissítés

en: never
hu: soha

en: Text
hu: Szöveg

en: Timestamp
hu: Időbélyeg

en: Total
hu: Mindösszesen

en: Attachment
hu: Csatolmány

en: Add another
hu: Másik hozzáadása

en: Email
hu: E-mail

en: no
hu: nem

en: Separator
hu: Elválasztó

en: Horizontal
hu: Vízszintes

en: Vertical
hu: Függőleges

en: Year
hu: Év

en: Date format
hu: Dátumformátum

en: Area
hu: Terület

en: View arguments
hu: A nézet paraméterei

en: Url
hu: Webcím

en: Off
hu: Ki

en: Footer
hu: Lábléc

en: Inline
hu: Egy sorban

en: Custom
hu: Egyéni

en: URL alias
hu: Webcímálnév

en: Widget type
hu: Felületi elem típusa

en: Widget settings
hu: Felületi elem beállítások

en: Original image
hu: Eredeti kép

en: Mode
hu: Mód

en: Normal
hu: Általános

en: N/A
hu: Nincs adat

en: Width
hu: Szélesség

en: Height
hu: Magasság

en: Textfield
hu: Szövegmező

en: Bar
hu: Bár

en: Line
hu: Sor

en: Scale
hu: Aránytartó méretezés

en: Medium
hu: Közepes

en: Sortable
hu: Rendezhető

en: Plain text
hu: Egyszerű szöveg

en: Month
hu: Hónap

en: Details
hu: Részletek

en: Serial
hu: Sorszám

en: Week
hu: Hét

en: Table
hu: Táblázat

en: List type
hu: Lista típusa

en: String
hu: Karaktersorozat

en: Last
hu: Utolsó

en: Maximum length
hu: Legnagyobb hossz

en: Rows
hu: Sorok

en: Clone
hu: Klónozás

en: Template
hu: Sablon

en: Ajax
hu: AJAX

en: Hidden
hu: Rejtett

en: Show
hu: Megjelenítés

en: Key
hu: Kulcs

en: to
hu: ide

en: Allowed values list
hu: Megengedett értékek

en: First
hu: Első

en: Limit
hu: Korlát

en: Select list
hu: Legördülő lista

en: Granularity
hu: Finomság

en: Target type
hu: Cél típusa

en: Caption
hu: Képaláírás

en: characters
hu: karakterek

en: Show field
hu: Mező mutatása

en: Max
hu: Legfeljebb

en: Duplicate
hu: Megkettőzés

en: Reverse
hu: Fordított

en: Unformatted
hu: Formázatlan

en: Allowed file extensions
hu: Megengedett fájlkiterjesztések

en: Chart type
hu: Grafikon típus

en: Charts
hu: Grafikonok

en: Loading...
hu: Betöltés…

en: Output format
hu: Kimenet formája

en: Default value
hu: Alapértelmezés szerinti érték

en: Select
hu: Kiválasztás

en: Toggle
hu: Kapcsolás

en: Above
hu: Felette

en: Trimmed
hu: Levágva

en: Provide a comma separated list of arguments to pass to the view.
hu: Vesszővel elválasztott lista, amely a nézetnek küldendő paramétereket tartalmazza.

en: Float
hu: Lebegőpontos

en: Precision
hu: Pontosság

en: The total number of digits to store in the database, including those to the right of the decimal.
hu: Az adatbázisban tárolt számjegyek teljes száma, beleértve a tizedesponttól jobbra lévő számjegyeket is.

en: The number of digits to the right of the decimal.
hu: A számjegyek száma.

en: Decimal marker
hu: Decimális jelölő

en: Allowed values
hu: Megengedett értékek

en: Check boxes/radio buttons
hu: Jelölőnégyzetek / választógombok

en: Single on/off checkbox
hu: Egyszerű be/ki jelölőnégyzet

en: Text area (multiple rows)
hu: Szövegdoboz (többsoros)

en: Space
hu: Szóköz

en: Telephone
hu: Telefonszám

en: Columns
hu: Oszlopok

en: Field settings
hu: Mező beállításai

en: Search content
hu: Tartalmak keresése

en: Ordered list
hu: Sorszámozott lista

en: Unordered list
hu: Rendezetlen lista

en: Add row
hu: Sor hozzáadása

en: entries
hu: bejegyzések

en: File directory
hu: Fájl könyvtár

en: Column
hu: Oszlop

en: - Select -
hu: - Választás -

en: Step
hu: Lépés

en: Time ago
hu: Ennyi ideje

en: Direction
hu: Irány

en: Radio buttons
hu: Választógombok

en: of
hu: /

en: No link
hu: Nincs hivatkozás

en: Autocomplete
hu: Automatikusan kiegészülő

en: Boolean
hu: Logikai

en: Decimal point
hu: Tizedespont

en: Number format
hu: Számformátum

en: Custom date format
hu: Egyéni dátum formátum

en: Comma
hu: Vessző

en: Pie
hu: Torta

en: Chart width
hu: Diagram szélessége

en: Chart height
hu: Diagram magassága

en: Wrap
hu: Törés

en: Current date
hu: Aktuális dátum

en: Min
hu: Legkisebb

en: Placeholder
hu: Helykitöltő

en: Machine-readable name
hu: Programok által használt név

en: Pagination
hu: Oldalszámozás

en: Date and time
hu: Dátum és idő

en: URL to file
hu: Fájl webcíme

en: Number field
hu: Szám típusú mező

en: Text format
hu: Szövegformátum

en: Remove column
hu: Oszlop eltávolítása

en: Remove row
hu: Sor eltávolítása

en: Add column
hu: Oszlop hozzáadása

en: - Select a field type -
hu: - Mezőtípus kiválasztása -

en: Unsigned
hu: Előjel nélküli

en: Relative date
hu: Relatív dátum

en: Definition list
hu: Definíciós lista

en: columns
hu: oszlopok

en: Formatter settings
hu: Formázó beállításai

en: Field types
hu: Mezőtípusok

en: This field stores a number in the database in a fixed decimal format.
hu: Ez a mező a számot az adatbázisban rögzített pontosságú formában tárolja.

en: This field stores a number in the database in a floating point format.
hu: Ez a mező a számot az adatbázisban lebegőpontos formátumban tárolja.

en: The minimum value that should be allowed in this field. Leave blank for no minimum.
hu: A legkisebb megengedett érték a mezőben. Üresen hagyandó, ha nincs alsó korlát.

en: The maximum value that should be allowed in this field. Leave blank for no maximum.
hu: A mező legnagyobb megengedett értéke. Üresen hagyva nincs korlátozás.

en: Define a string that should be prefixed to the value, like '$ ' or '&euro; '. Leave blank for none. Separate singular and plural values with a pipe ('pound|pounds').
hu: Nem kötelező. Az érték elé írandó szöveg, mint például „$”, vagy „&euro;”. Megadható két érték, ha az egyes és többes számú alak eltér. Ebben az esetben a pipe jellel kell elválasztani az alakokat („cél|célok”).

en: Upload destination
hu: Feltöltési célkönyvtár

en: Optional subdirectory within the upload destination where files will be stored. Do not include preceding or trailing slashes.
hu: A feltöltések könyvtárán belül megadható alkönyvtár, ahova a fájlok mentésre kerülnek. Az alkönyvtár megadásakor a kezdő és a záró perjelet nem kell megadni.

en: Generic file
hu: Általános fájl

en: Table of files
hu: Fájlok táblázata

en: Preview image style
hu: Előnézeti képstílus

en: no preview
hu: nincs előnézet

en: The preview image will be shown while editing the content.
hu: Az előnézeti kép lesz megjelenítve a tartalom szerkesztésekor.

en: Date type
hu: Adattípus

en: Entity ID
hu: Entitás azonosítója

en: Natural
hu: Természetes

en: Image style
hu: Képstílus

en: Universally Unique IDentifier
hu: Általánosan egyedi azonosító

en: Invisible
hu: láthatatlan

en: None (original image)
hu: Nincs (eredeti kép)

en: Define a string that should be suffixed to the value, like ' m', ' kb/s'. Leave blank for none. Separate singular and plural values with a pipe ('pound|pounds').
hu: Az érték mögé kerülő karaktersorozat (például „ m” vagy „ kb/s” – szóközzel előtte). Egyes és többes számhoz megadható eltérő kifejezés csővezeték jellel („|”) elválasztva, bár magyar nyelvű webhelyek esetén ez ritkán szükséges. Üresen hagyva semmi nem jelenik meg.

en: Thousand marker
hu: Ezres elválasztó

en: - Select a value -
hu: - Érték kiválasztása -

en: Trim length
hu: Levágás hossza

en: Link image to
hu: Kép hivatkozása erre:

en: Image style: @style
hu: Képstílus: @style

en: Linked to content
hu: Hivatkozva a tartalomra

en: Linked to file
hu: Hivatkozva a fájlra

en: View mode
hu: Nézetmód

en: Nothing
hu: Semmi

en: The possible values this field can contain. Enter one value per line, in the format key|label.
hu: A mező lehetséges értékei. Soronként egyet kell megadni kulcs|címke formában.

en: The entity type.
hu: Az entitás típusa.

en: Unformatted list
hu: Formázatlan lista

en: Relative default value
hu: Relatív alapértelmezés szerinti érték

en: Label display
hu: Címke megjelenítése

en: Showing
hu: Megjelenítés

en: Entity Reference
hu: Entitáshivatkozás

en: An autocomplete text field.
hu: Egy automatikus kiegészítést ellátó szövegmező.

en: Display the label of the referenced entities.
hu: A hivatkozott entitások címkéjének megjelenítése.

en: Rendered entity
hu: Leképzett entitás

en: Display the referenced entities rendered by entity_view().
hu: Az entity_view() függvény által létrehozott entitások megjelenítése.

en: Link label to the referenced entity
hu: Link címkéje a hivatkozott entitáshoz

en: Link to the referenced entity
hu: Link a hivatkozott entitásra

en: Rendered as @mode
hu: Leképzés, mint @mode

en: Default date
hu: Alapértelmezés szerinti dátum

en: Entity reference
hu: Entitáshivatkozás

en: Show label
hu: Címke mutatása

en: Apostrophe
hu: Aposztróf

en: Twig template
hu: Twig sablon

en: The URL of the entity.
hu: Az entitáshoz tartozó URL.

en: Thin space
hu: Kevés hely

en: All kind of entities, e.g. nodes, comments or users.
hu: Az összes entitás, mint például tartalmak, hozzászólások, vagy felhasználók.

en: Updated the %field-name field through in-place editing.
hu: %field-name mező frissítve helyi szerkesztéssel.

en: Image link
hu: Képhivatkozás

en: Choose the type of date to create.
hu: Dátumtípus kiválasztása.

en: Set a default value for this date.
hu: Egy alapértelmezés szerinti érték beállítása.

en: Telephone number
hu: Telefonszám

en: This field stores a telephone number in the database.
hu: Ez a mező egy telefonszámot tárol az adatbázisban.

en: Link using text: @title
hu: @title szöveget használja a hivatkozás

en: Link using provided telephone number.
hu: Megadott telefonszámot használja a hivatkozás.

en: Display the ID of the referenced entities.
hu: A hivatkozott entitás azonosítójának megjelenítése.

en: Telephone link
hu: Telefon hivatkozás

en: An entity field containing a URI.
hu: Egy URI-t tartalmazó entitás mező.

en: Number (decimal)
hu: Szám (decimális)

en: Number (float)
hu: Szám (lebegőpontos)

en: Number (integer)
hu: Szám (egész)

en: An entity field containing a UNIX timestamp value.
hu: Egy UNIX időbélyeget tartalmazó entitás mező.

en: File URI
hu: Fájl URI

en: "On" label
hu: „Bekapcsolva” címke

en: "Off" label
hu: „Kikapcsolva” címke

en: @label referenced from @field_name
hu: @field_name mezőből hivatkozó @label címke

en: On label
hu: „Be” címke

en: Off label
hu: „Ki” címke

en: Datetime Timestamp
hu: Dátum és idő formátumú időbélyeg

en: Display prefix and suffix
hu: Elő és utótag megjelenítése

en: Text (plain)
hu: Szöveg (egyszerű)

en: A field containing a plain string value.
hu: Egy mező, amely egyszerű karaktersorozatot tartalmaz.

en: Text (plain, long)
hu: Szöveg (egyszerű, hosszú)

en: A field containing a long string value.
hu: Egy mező, amely hosszú karaktersorozatot tartalmaz.

en: Title to replace basic numeric telephone number display
hu: A numerikus telefonszám-megjelenítés helyett használandó cím

en: Link to URI
hu: Hivatkozás az URI-ra

en: The bundle of the entity.
hu: Az entitás mezőkötege.

en: Configure Image Styles
hu: Képstílusok beállítása

en: Label: @label
hu: Címke: @label

en: Field settings (@on_label / @off_label)
hu: Mező beállítások (@on_label / @off_label)

en: This must be an external URL such as %url.
hu: Ennek egy külső webcímnek kell lennie, mint például %url.

en: @entity using @field_name
hu: @entity @field_name -t használ

en: Relate each @entity with a @field_name set to the @label.
hu: Minden @entity elemhez kapcsolódó @field_name mezőnél @label címke beállítása.

en: Display the file download URI
hu: Fájl letöltési URI megjelenítése

en: Trimmed limit
hu: Csonkolási korlát

en: If the summary is not set, the trimmed %label field will end at the last full sentence before this character limit.
hu: Ha az összefoglaló nincs beállítva, a csonkolt %label mező vége az utolsó olyan mondat lesz ami még ezen a karakterszám korláton belül van.

en: Trimmed limit: @trim_length characters
hu: Csonkolási korlát: @trim_length karakter

en: Future format
hu: Jövőidő formátuma

en: Past format
hu: Múltidő formátuma

en: Use <em>@interval</em> where you want the formatted interval text to appear.
hu: <em>@interval</em> változó használatával helyettesíthető be a kívánt formázott időtartam megjelenítése.

en: How many time interval units should be shown in the formatted output.
hu: Hány időközi egység legyen látható a formázott kimenetben.

en: Future date: %display
hu: Jövőbeli dátum: %display

en: Past date: %display
hu: Múltbéli dátum: %display

en: Date format: @date_format
hu: Dátumformátum: @date_format

en: Custom date format: @custom_date_format
hu: Egyedi dátumformátum: @custom_date_format

en: Time zone: @timezone
hu: Időzóna: @timezone

en: Media library
hu: Médiakönyvtár

en: No data available in table
hu: Nincs megjeleníthető adat ebben a táblában

en: Showing 0 to 0 of 0 entries
hu: 0 tétel 0-tól 0-ig megjelenítve

en: No matching records found
hu: Nem található egyező tétel

[ctx: decimal places]
en: Scale
hu: Skála

en: Display: @true_label / @false_label
hu: Megjelenítés: @true_label / @false_label

en: Describe a time by reference to the current day, like '+90 days' (90 days from the day the field is created) or '+1 Saturday' (the next Saturday). See <a href="http://php.net/manual/function.strtotime.php">strtotime</a> for more details.
hu: Egy adott időpont megadása hivatkozással a mai naphoz képest. Például: „+90 days” a mező létrehozásától másfél hónap, vagy „+1 Saturday” a következő szombatig. További tudnivaló a PHP kézikönyv <code>@strtotime</code> függvényről szóló <a href="http://php.net/manual/function.strtotime.php">fejezetében</a> található angol nyelven.

en: Sticky header
hu: Tapadós fejléc

en: Replace the file name by its description when available
hu: Fájlnév cseréje a leírása alapján, ha rendelkezésre áll.

en: Use description as link text
hu: Leírás használata a hivatkozás szövegeként

en: Allows you to select items from the media library.
hu: Lehetővé teszi elemek kiválasztását a médiakönyvtárból.

en: See <a href="https://www.php.net/manual/datetime.format.php#refsect1-datetime.format-parameters" target="_blank">the documentation for PHP date formats</a>.
hu: További tudnivaló <a href="https://www.php.net/manual/datetime.format.php#refsect1-datetime.format-parameters" target="_blank">a PHP dátumformátum dokumentációban</a> található (angol nyelven).

en: Separate extensions with a comma or space. Each extension can contain alphanumeric characters, '.', and '_', and should start and end with an alphanumeric character.
hu: A kiterjesztések nevét vesszővel vagy szóközzel kell elválasztani. A kiterjesztések neve csak kisbetűket és számokat tartalmazhat, valamint a speciális karakterek közül csak a pontot („.”) és aláhúzást („_”), ám ezek nem állhatnak sem a kiterjesztés elején vagy végén és egymás mellett sem.
