Data field (2.0.9) - en to eo translation catalogue (84 entries)

en: list
eo: listo

en: Previous
eo: Antaŭa

en: Next
eo: Sekva

en: Prefix
eo: Prefikso

en: Suffix
eo: Sufikso

en: Delete
eo: Forigu

en: Content
eo: Enhavo

en: Value
eo: Valoro

en: Type
eo: Tipo

en: Cancel
eo: Nuligu

en: Remove
eo: Forigu

en: Disabled
eo: Malŝaltita

en: Enabled
eo: Ŝaltita

en: On
eo: Ŝaltita

en: Yes
eo: Jes

en: No
eo: Ne

en: File
eo: Dosiero

en: Edit
eo: Redaktu

en: Date
eo: Dato

en: Size
eo: Grandeco

en: Search
eo: Serĉu

en: None
eo: Neniu

en: This action cannot be undone.
eo: Tiu ago ne eblas malfari.

en: Password
eo: Pasvorto

en: - None -
eo: - Neniu -

en: Link
eo: Ligilo

en: Image
eo: Bildo

en: Required
eo: Bezonata

en: Name
eo: Nomo

en: Label
eo: Etikedo.

en: Save
eo: Konservu

en: Default
eo: Defaŭlto

en: Open
eo: Malfermu

en: Small
eo: Malgranda

en: Time
eo: Tempo

en: Add
eo: Aldonu

en: Refresh
eo: Renovigu

en: never
eo: neniam

en: Text
eo: Teksto

en: Timestamp
eo: Tempindiko

en: Attachment
eo: Kunsendaĵo

en: Email
eo: Retmesaĝo

en: Year
eo: Jaro

en: Date format
eo: Esprimo de dato

en: Url
eo: URL

en: Off
eo: Malŝaltita

en: Footer
eo: Piedlinio

en: Inline
eo: en linio

en: Custom
eo: Propra

en: Mode
eo: Reĝimo

en: Maximum
eo: Maksimuma

en: Scale
eo: Skalo

en: Medium
eo: Medio

en: Month
eo: Monato

en: Details
eo: Detaloj

en: Table
eo: Tabelo

en: String
eo: Signovico

en: Maximum length
eo: Maximuma longo

en: Rows
eo: Vicoj

en: Hidden
eo: Kaŝita

en: Show
eo: Montru

en: Select list
eo: Selekta listo

en: Output format
eo: Strukturo de eligo

en: Default value
eo: Defaŭlta valoro

en: Above
eo: Supere

en: Float
eo: Glitpunktnombro

en: Minimum
eo: Minimumo

en: Precision
eo: Precizo

en: Decimal marker
eo: Dekuma markilo

en: Field settings
eo: Agordoj de kampo

en: Search content
eo: Serĉi enhavon

en: Direction
eo: Direkto

en: Boolean
eo: Bulea valoro

en: Placeholder
eo: Lokokupilo

en: Date and time
eo: Dato kaj tempo

en: Text format
eo: Tekstformato

en: - Select a field type -
eo: - Selektu tipo de kampo -

en: Unsigned
eo: Nesubskribita

en: Image style
eo: Bilda stilo

en: Thousand marker
eo: Mil markilo

en: - Select a value -
eo: - Selektu valoron -

en: View mode
eo: Vidoreĝimo

en: On label
eo: Sur etikedo

en: Off label
eo: For de etikedo
