DataTables (2.0.1) - en to id translation catalogue (19 entries)

en: Previous
id: Sebelumnya

en: Next
id: Selanjutnya

en: Disabled
id: Non Aktif

en: Search
id: Pencarian

en: Settings
id: Pengaturan

en: Views
id: View

en: Visible
id: Terlihat

en: Separator
id: Pemisah

en: Visibility
id: Visibilitas

en: Sortable
id: Dapat disortir

en: Align
id: Ratakan

en: Last
id: Terakhir

en: Hidden
id: Tersembunyi

en: First
id: Pertama

en: Loading...
id: Memuat...

en: Columns
id: Kolom

en: Default order
id: Urutan standar

en: Default sort
id: Urutan baku

en: Show the empty text in the table
id: Tampilkan teks kosong di dalam tabel
