DataTables (2.0.1) - en to it translation catalogue (27 entries)

en: Previous
it: Precedente

en: Next
it: Seguente

en: Disabled
it: Disattivato

en: Search
it: Cerca

en: Settings
it: Impostazioni

en: Views
it: Viste

en: Visible
it: Visibile

en: Separator
it: Separatore

en: Visibility
it: Visibilità

en: Sortable
it: Ordinabile

en: Align
it: Allinea

en: Last
it: Ultimo

en: Hidden
it: Nascosto

en: First
it: Primo

en: Loading...
it: In caricamento...

en: Columns
it: Colonne

en: Default order
it: Ordine predefinito

en: Default sort
it: Ordine predefinito

en: Show the empty text in the table
it: Visualizza il testo vuoto nella tabella

en: Hide empty columns
it: Nascondi colonne vuote

en: Displaying @start - @end of @total
it: Visualizzazione elementi @start - @end su @total

en: Caption for the table
it: Didascalia per la tabella

en: Summary title
it: Titolo del sommario

en: Table description
it: Descrizione della tabella

en: Columns name
it: Nome colonne

en: Columns info
it: Informazioni colonne

en: Column info
it: Informazioni colonna
