DataTables (2.0.1) - en to tr translation catalogue (26 entries)

en: Previous
tr: Önceki

en: Next
tr: Sonraki

en: Disabled
tr: Etkin değil

en: Search
tr: Ara

en: Settings
tr: Ayarlar

en: Views
tr: Görünümler

en: Visible
tr: Görünür

en: Separator
tr: Ayraç

en: Visibility
tr: Görünürlük

en: Sortable
tr: Sıralanabilir

en: Align
tr: Hizalama

en: Last
tr: Son

en: Hidden
tr: Gizli

en: First
tr: Birinci

en: Loading...
tr: Yükleniyor...

en: Columns
tr: Sütunlar

en: Default order
tr: Öntanımlı sıralama

en: Default sort
tr: Öntanımlı sıralama

en: Processing...
tr: İşleniyor...

en: Show the empty text in the table
tr: Tabloda boş metni göster

en: Hide empty columns
tr: Boş sütunları gizle

en: Responsive
tr: Duyarlı

en: Displaying @start - @end of @total
tr: @start - @end / @total görüntüleniyor

en: Caption for the table
tr: Tablonun başlığı

en: Summary title
tr: Özet başlığı

en: Table description
tr: Tablo açıklaması
