DataTables (2.0.1) - en to da translation catalogue (29 entries)

en: Previous
da: Forrige

en: Next
da: Næste

en: Disabled
da: Deaktiveret

en: Search
da: Søg

en: Settings
da: Indstillinger

en: Visible
da: Synlig

en: Separator
da: Skilletegn

en: Visibility
da: Synlighed

en: Sortable
da: Kan sorteres

en: Align
da: Justér

en: Last
da: Sidste

en: Hidden
da: Skjult

en: First
da: Første

en: Loading...
da: Indlæser...

en: Columns
da: Kolonner

en: Default order
da: Sortering

en: Default sort
da: Standardsortering

en: Filter type
da: Filtertype

en: Search Box
da: Søgefelt

en: Show the empty text in the table
da: Vis den tomme tekst i tabellen

en: Hide empty columns
da: Skjul tomme kolonner

en: Responsive
da: Responsivt

en: Displaying @start - @end of @total
da: Viser @start - @end af @total

en: Caption for the table
da: Beskrivelse af tabellen

en: Summary title
da: Resumétitel

en: Table description
da: Tabelbeskrivelse

en: Columns name
da: Kolonnenavn

en: Columns info
da: Kolonneinfo

en: Column info
da: Kolonneinfo
