Recurring Dates Field (8.x-2.0-alpha0) - en to ar translation catalogue (34 entries)

en: Next
ar: التالي

en: Value
ar: القيمة

en: - None -
ar: - لا شيء -

en: Name
ar: الاسم

en: Label
ar: التسمية

en: Sunday
ar: الأحد

en: Monday
ar: الاثنين

en: Tuesday
ar: الثلاثاء

en: Wednesday
ar: الأربعاء

en: Thursday
ar: الخميس

en: Friday
ar: الجمعة

en: Saturday
ar: السبت

en: Date format
ar: تنسيق التاريخ

en: Time zone
ar: النطاق الزمني

en: Start
ar: البداية

en: End
ar: النهاية

en: January
ar: يناير

en: February
ar: فبراير

en: March
ar: مارس

en: April
ar: أبريل

en: May
ar: مايو

en: June
ar: يونيو

en: July
ar: يوليو

en: August
ar: أغسطس

en: September
ar: سبتمبر

en: October
ar: أكتوبر

en: November
ar: نوفمبر

en: December
ar: ديسمبر

en: Integer
ar: عدد صحيح

en: Granularity
ar: النعومة

en: Default value
ar: القيمة الافتراضية

en: Timezone
ar: المنطقة الزمنية

en: Default time zone
ar: المنطقة الزمنية الافتراضية

en: Machine name
ar: الاسم الآلي
