Recurring Dates Field (8.x-2.0-alpha0) - en to it translation catalogue (38 entries)

en: Next
it: Seguente

en: Value
it: Valore

en: - None -
it: - Nessuno -

en: Name
it: Nome

en: Label
it: Etichetta

en: Sunday
it: Domenica

en: Monday
it: Lunedì

en: Tuesday
it: Martedì

en: Wednesday
it: Mercoledì

en: Thursday
it: Giovedì

en: Friday
it: Venerdì

en: Saturday
it: Sabato

en: Date format
it: Formato data

en: Time zone
it: Fuso orario

en: Start
it: Inizio

en: End
it: Fine

en: January
it: Gennaio

en: February
it: Febbraio

en: March
it: Marzo

en: April
it: Aprile

en: May
it: Mag

en: June
it: Giugno

en: July
it: Luglio

en: August
it: Agosto

en: September
it: Settembre

en: October
it: Ottobre

en: November
it: Novembre

en: December
it: Dicembre

en: Integer
it: Intero

en: Granularity
it: Granularità

en: last
it: ultimo

en: Default value
it: Valore predefinito

en: Timezone
it: Fuso orario

en: Default time zone
it: Fuso orario predefinito

en: Machine name
it: Nome ad uso interno

en: Field types
it: Tipi di campo

en: User time zone
it: Il fuso orario dell'utente

en: Datetime
it: Data e ora
