Recurring Dates Field (8.x-2.0-alpha1) - en to hy translation catalogue (36 entries)

en: Next
hy: Հաջորդը

en: Value
hy: Արժեք

en: Disabled
hy: Անջատված է

en: Daily
hy: Օրական

en: Weekly
hy: Շաբաթական

en: Monthly
hy: Ամսեկան

en: - None -
hy: - Չկա -

en: Name
hy: Անուն

en: Label
hy: Պիտակ

en: Sunday
hy: Կիրակի

en: Monday
hy: Երկուշաբթի

en: Tuesday
hy: Երեքշաբթի

en: Wednesday
hy: Չորեքշաբթի

en: Thursday
hy: Հինգշաբթի

en: Friday
hy: Ուրբաթ

en: Saturday
hy: Շաբաթ

en: Date format
hy: Ամսաթվի ձևաչափը

en: Time zone
hy: Ժամային գոտի

en: Count
hy: քանակ

en: January
hy: Հունվար

en: February
hy: Փետրվար

en: March
hy: Մարտ

en: April
hy: Ապրիլ

en: May
hy: Մայիս

en: June
hy: Հունիս

en: July
hy: Հուլիս

en: August
hy: Օգոստոս

en: September
hy: Սեպտեմբեր

en: October
hy: Հոկտեմբեր

en: November
hy: Նոյեմբեր

en: December
hy: Դեկտեմբեր

en: Integer
hy: Ամբողջ թիվ

en: Default value
hy: Լռելյայն արժեք

en: Timezone
hy: ժամագոտի

en: Machine name
hy: Մեքենայական անվանում

en: Setting
hy: Կարգավորում
