Dblog Quick filter (8.x-1.1) - en to id translation catalogue (12 entries)

en: Operations
id: Operasi-operasi

en: Type
id: Jenis

en: On
id: Pada

en: Date
id: Tanggal

en: Search
id: Pencarian

en: Message
id: Pesan

en: User
id: Pengguna

en: Hostname
id: Nama host

en: Location
id: Lokasi

en: Severity
id: Keparahan

en: Referrer
id: Dirujuk oleh

en: Anonymous
id: Anonim
