DCAT (8.x-1.0-alpha3) - en to fa translation catalogue (31 entries)

en: Title
fa: عنوان

en: Status
fa: وضعیت

en: Delete
fa: حذف

en: Type
fa: نوع

en: Description
fa: شرح

en: License
fa: لایسنس

en: Edit
fa: ویرایش

en: Country
fa: کشور

en: Settings
fa: تنظیمات

en: Name
fa: نام

en: Label
fa: برچسب

en: View
fa: مشاهده

en: Format
fa: قالب‌بندی

en: Region
fa: ناحیه

en: Theme
fa: پوسته

en: Total
fa: مجموع

en: ID
fa: شناسه

en: Email
fa: پست الکترونیکی

en: Created
fa: ایجاد گردید

en: Location
fa: مکان

en: Authored by
fa: نوشته شده توسط

en: Postal code
fa: کد پستی

en: Modified
fa: اصلاح گردید

en: Source
fa: منبع

en: Changed
fa: تغییر یافته

en: Street address
fa: آدرس خیابان

en: Mapping
fa: نگاشت

en: Organization
fa: سازمان

en: Keyword
fa: کلید واژه

en: Machine name
fa: نام ماشینی

en: About
fa: درباره
