DCAT (8.x-1.0-beta3) - en to ml translation catalogue (22 entries)

en: Title
ml: തലക്കെട്ട്

en: Status
ml: സ്ഥിതി

en: Delete
ml: മായ്ക്കുക

en: Type
ml: തരം

en: Description
ml: വിവരണം

en: Edit
ml: തിരുത്തുക

en: Date
ml: തിയ്യതി

en: Reset
ml: പുനഃക്രമീകരണം

en: Daily
ml: ദിവസേന

en: Weekly
ml: പ്രതിവാര

en: Monthly
ml: പ്രതിമാസ

en: Message
ml: സന്ദേശം

en: Country
ml: രാജ്യം

en: Settings
ml: ക്രമീകരണങ്ങള്‍

en: Name
ml: പേര്

en: Import
ml: ഇറക്കുമതി

en: Label
ml: അടയാളം

en: View
ml: കാഴ്ച്ച

en: Region
ml: പ്രദേശം

en: Email
ml: ഇമെയിൽ

en: Authored by
ml: എഴുതിയത്

en: Mapping
ml: മാപ്പിംഗ്
