DCAT (8.x-1.0-beta3) - en to ro translation catalogue (53 entries)

en: Title
ro: Titlu

en: Status
ro: Stare

en: Delete
ro: Șterge

en: Type
ro: Tip

en: Description
ro: Descriere

en: License
ro: Licență

en: Edit
ro: Editați

en: Date
ro: Data

en: Reset
ro: Resetează

en: Daily
ro: Zilnic

en: Weekly
ro: Săptămânal

en: Monthly
ro: Lunar

en: Message
ro: Mesaj

en: No log messages available.
ro: Nu este disponibil niciun mesaj log.

en: Country
ro: Ţară

en: Settings
ro: Setări

en: Name
ro: Nume

en: General settings
ro: Setări generale

en: Label
ro: Etichetă

en: View
ro: Afişează

en: Region
ro: Regiune

en: Theme
ro: Temă

en: Keywords
ro: Cuvinte cheie

en: Email
ro: email

en: Created
ro: Creat

en: All
ro: Toate

en: Page
ro: Pagina

en: Location
ro: Locaţia

en: Authored by
ro: Autor

en: Desc
ro: Descendent

en: Postal code
ro: Cod poştal

en: Sort by
ro: Sortare după

en: Modified
ro: Modificat

en: Are you sure you want to delete %name?
ro: Sunteți sigur că doriți să ștergeți %name?

en: Sources
ro: Surse

en: Source
ro: Sursă

en: Changed
ro: Schimbat

en: Street address
ro: Adresă

en: URI
ro: URL

en: Apply
ro: Aplică

en: Mapping
ro: Mapare

en: Telephone
ro: Telefon

en: Keyword
ro: Cuvânt cheie

en: Offset
ro: Decalaj

en: Machine name
ro: Numele mașinii

en: About
ro: Despre

en: Catalog settings
ro: Opţiuni catalog

en: Items per page
ro: Elemente pe pagină

en: - All -
ro: - Toate -

en: Publishing status
ro: Statusul publicării

en: Asc
ro: Ascendent

en: Master
ro: Expert

en: Media type
ro: Tip media
