Decoupled Domain (1.0.0-beta1) - en to nl translation catalogue (32 entries)

en: delete
nl: verwijderen

en: Delete
nl: Verwijderen

en: Operations
nl: Bewerkingen

en: Cancel
nl: Annuleren

en: Yes
nl: Ja

en: No
nl: Nee

en: Home page
nl: Voorpagina

en: Edit
nl: Bewerken

en: - None -
nl: - Geen -

en: Name
nl: Naam

en: Default
nl: Standaard

en: Add
nl: Toevoegen

en: User
nl: Gebruiker

en: Access denied
nl: Geen toegang

en: Site name
nl: Naam van de website

en: Domain
nl: Domein

en: Default front page
nl: Standaardvoorpagina

en: Port
nl: Poort

en: Are you sure you want to delete %name?
nl: Weet u zeker dat u %name wilt verwijderen?

en: Front page
nl: Voorpagina

en: Site information
nl: Websitegegevens

en: Page not found
nl: Pagina niet gevonden

en: Machine name
nl: Systeemnaam

en: Domains
nl: Domeinen

en: Domain name
nl: Domeinnaam

en: Select menu
nl: Keuzelijst

en: Config
nl: Instellen

en: Add more
nl: Meer toevoegen

en: How this is used depends on your site's theme.
nl: Hoe deze gebruikt wordt hangt van het thema van de site af.

en: Site details
nl: Websitegegevens

en: make default
nl: maak standaard

en: - Create new -
nl: - Nieuw aanmaken -
