Decoupled Kit (8.x-1.1) - en to ur translation catalogue (13 entries)

en: Home
ur: مرکز

en: Status
ur: حالت

en: Disabled
ur: غیر فعال

en: Enabled
ur: فعال

en: Taxonomy
ur: درجہ بندی

en: Link
ur: ربط

en: Settings
ur: ترتیبات

en: Label
ur: عنوان

en: Path
ur: پاتھ

en: ID
ur: شناخت

en: Block
ur: بلاک

en: Blocks
ur: بلاکس

en: Entity type
ur: Entity کی قسم
