Decoupled Kit (8.x-1.3) - en to he translation catalogue (21 entries)

en: Home
he: דף הבית

en: Status
he: מצב

en: Disabled
he: מושבת

en: Enabled
he: מופעל

en: Taxonomy
he: סיווגים

en: Link
he: קישור

en: Label
he: תווית

en: Path
he: מיקום

en: Vocabularies
he: מילונים

en: Menu
he: תפריט

en: Block
he: בלוק

en: Breadcrumb
he: שביל ניווט

en: Object
he: אובייקט

en: Webform
he: טופס - Webform

en: Blocks
he: בלוקים

en: Machine name
he: שם מכונה

en: About
he: אודות

en: Entity type
he: סוג ישות

en: Config
he: קונפיג

en: Dashboard
he: לוח הבקרה

en: Breadcrumbs
he: פרורי לחם
