Decoupled Toolbox (1.0.0-rc1) - en to id translation catalogue (37 entries)

en: Delete
id: Hapus

en: Remove
id: Hapus

en: Description
id: Deskripsi

en: Yes
id: Ya

en: No
id: Tidak

en: Version
id: Versi

en: Weight
id: Bobot

en: Required
id: Wajib

en: Settings
id: Pengaturan

en: Name
id: Nama

en: Display
id: Tampilan

en: Contact
id: Kontak

en: Include
id: Termasuk

en: Date format
id: Format tanggal

en: Custom
id: Tersuai

en: Time zone
id: Zona waktu

en: Unlimited
id: Tak terbatas

en: here
id: di sini

en: Are you sure you want to delete %name?
id: Apakah anda yakin akan menghapus %name?

en: Limit
id: Batas

en: Add server
id: Tambahkan server

en: Machine name
id: Nama mesin

en: About
id: Tentang

en: Menu block
id: Blok menu

en: Entity type
id: Jenis Entity

en: Bundle
id: Bundel

en: Custom date format
id: Format tanggal kustom

en: Hide if empty
id: Sembunyikan jika kosong

en: Image style
id: Gaya gambar

en: None (original image)
id: Tidak ada (gambar asli)

en: View mode
id: Modus tampilan

en: Rendered as @mode
id: Ditampilkan sebagai @mode

en: @name format: @date
id: Format @name: @date

en: - Default site/user time zone -
id: - Zona waktu utama situs/pengguna -

en: Date format: @date_format
id: Format tanggal: @date_format

en: Custom date format: @custom_date_format
id: format tanggal kustom: @custom_date_format

en: Time zone: @timezone
id: Zona waktu: @timezone
