Decoupled Toolbox (1.5.1-rc10) - en to fa translation catalogue (34 entries)

en: Delete
fa: حذف

en: Remove
fa: حذف

en: Description
fa: شرح

en: Yes
fa: بله

en: No
fa: خیر

en: License
fa: لایسنس

en: Version
fa: نسخه

en: Weight
fa: وزن

en: Required
fa: اجباری

en: Settings
fa: تنظیمات

en: Name
fa: نام

en: Label
fa: برچسب

en: Display
fa: نمایش

en: ID
fa: شناسه

en: Email
fa: پست الکترونیکی

en: Contact
fa: تماس

en: Include
fa: پیوست

en: Date format
fa: قالب‌بندی تاریخ

en: Url
fa: نشانی

en: Custom
fa: سفارشی

en: Time zone
fa: ناحیه زمانی

en: Unlimited
fa: نامحدود

en: here
fa: اینجا

en: Limit
fa: محدوده

en: Add server
fa: افزودن سرور

en: Machine name
fa: نام ماشینی

en: About
fa: درباره

en: Entity type
fa: نوع عنصر

en: Bundle
fa: بسته

en: Custom date format
fa: قالب سفارشی تاریخ

en: Hide if empty
fa: محفی کردن در صورت خالی بودن

en: Image style
fa: سبک تصویر

en: None (original image)
fa: هیچ (تصویر اصلی)

en: View mode
fa: نحوه نمایش
