deGov (8.x-7.300) - en to he translation catalogue (151 entries)

en: tags
he: תגיות

en: Slideshow
he: מצגת שקופיות

en: Title
he: כותרת

en: Body
he: תוכן

en: Previous
he: הקודם

en: Next
he: הבא

en: Delete
he: מחיקה

en: Operations
he: פעולות אפשריות

en: Content
he: תוכן

en: Author
he: מחבר/ת

en: Cancel
he: ביטול

en: Remove
he: הסרה

en: Description
he: תיאור

en: Enabled
he: מופעל

en: Comments
he: תגובות

en: Yes
he: כן

en: No
he: לא

en: Download
he: הורדה

en: Version
he: גירסה

en: File
he: קובץ

en: Edit
he: עריכה

en: Links
he: קישורים

en: Reset
he: איתחול

en: - None -
he: - ללא -

en: Link
he: קישור

en: Image
he: תמונה

en: Name
he: שם

en: Go to previous page
he: לעמוד הקודם

en: Go to next page
he: לעמוד הבא

en: Taxonomy term
he: סיווג במילון

en: Preview
he: תצוגה מקדימה

en: Save
he: שמירה

en: Help
he: עזרה

en: Update
he: עדכון

en: Top
he: עליון

en: Small
he: קטן

en: View
he: צפיה

en: Audio
he: אודיו

en: URL
he: כתובת URL

en: Event
he: אירוע

en: Text
he: טקסט

en: Upload
he: העלאה

en: type
he: סוג

en: User
he: משתמש

en: Continue
he: להמשיך

en: Email
he: דוא"ל

en: Files
he: קבצים

en: Node
he: פריט תוכן

en: FAQ
he: שאלות נפוצות

en: All
he: הכל

en: Year
he: שנה

en: Date format
he: תבנית תאריך

en: Page title
he: כותרת דף

en: Block
he: בלוק

en: Page
he: דף

en: View arguments
he: ארגומנטים להיבט

en: Bottom
he: למטה

en: Database
he: בסיס נתונים

en: Roles
he: תפקידים

en: Filter
he: סינון

en: Location
he: מיקום

en: Revisions
he: גרסאות

en: Gallery
he: גלריה

en: Thumbnail
he: תמונת אצבע

en: Medium
he: בינוני

en: Media
he: מדיה

en: Month
he: חודש

en: Fax
he: פקס

en: Desc
he: יורד

en: Day
he: יום

en: Start
he: התחלה

en: User login
he: כניסה

en: Blog
he: בלוג

en: Banner
he: באנר

en: Position
he: מיקום

en: Latest
he: הכי חדש

en: Close
he: סגירה

en: Sort by
he: מיון לפי

en: Share
he: שיתוף

en: File Upload
he: העלאת קובץ

en: ago
he: לפני

en: Full text
he: כל הטקסט

en: Search results
he: תוצאות חיפוש

en: Limit
he: גבול

en: Hour
he: שעה

en: Minute
he: דקות

en: Second
he: שניה

en: Granularity
he: גרעיניות

en: To date
he: 'עד תאריך'

en: From date
he: 'מתאריך'

en: Map
he: מפה

en: Left
he: שמאל

en: Right
he: ימין

en: Hours
he: שעות

en: Info
he: מידע

en: or
he: או

en: Video
he: וידאו

en: Permissions
he: הרשאות

en: Standard
he: רגיל

en: Theme settings
he: הגדרות ערכת עיצוב

en: Document
he: מסמך

en: Minutes
he: דקות

en: Tabs
he: לשוניות

en: Next page
he: הדף הבא

en: Webform
he: טופס - Webform

en: Apply
he: החל

en: Select
he: בחר

en: Go to first page
he: לעמוד הראשון

en: Go to last page
he: לעמוד האחרון

en: Blocks
he: בלוקים

en: Permission
he: הרשאה

en: Subtitle
he: כותרת משנה

en: Copyright
he: זכויות יוצרים

en: Reply
he: השב

en: Administrator
he: מנהל

en: Usage
he: שימוש

en: Offset
he: היסט

en: About
he: אודות

en: Main navigation
he: ניווט ראשי

en: of
he: של

en: Primary tabs
he: לשוניות ראשיות

en: Secondary tabs
he: לשוניות משניות

en: Pause
he: עצירה

en: Submit button text
he: כיתוב על כפתור הביצוע (Submit button)

en: Pagination
he: דפדוף

en: Follow
he: מעקב

en: Installed %module module.
he: הותקן המודול %module.

en: Powered by Drupal
he: מונע באמצעות דרופל

en: « First
he: « הראשון

en: Last »
he: העמוד האחרון »

en: Default Map
he: מפת ברירת מחדל

en: Breadcrumbs
he: פרורי לחם

en: Relative date
he: תאריך יחסי

en: Library
he: ספריה

en: Status messages
he: הודעות מצב

en: Main page content
he: תוכן

en: Display basic HTML help in long filter tips
he: הצגת עזרה עבור HTML בטיפים של פילטר ארוך

en: Media browser
he: מאתר המדיה

en: Previous page
he: הדף הקודם

en: Slides
he: שקפים

en: Footer menu
he: תפריט בתחתית הדף

en: Asc
he: סדר עולה

en: Master
he: מאסטר

en: @name field is required.
he: השדה @name הוא שדה חובה.

en: Last page
he: הדף האחרון

en: The configuration was imported successfully.
he: הקונפיגורציה יובאה בהצלחה.

en: First page
he: דף ראשון

en: Submitted by @author_name on @date
he: נכתב ע"י @author_name ב@date

en: Basic block
he: בלוק בסיסי

en: There are no changes to import.
he: לא נמצאו שינויים בייבוא.

en: Another request may be importing configuration already.
he: ייתכן שפניה אחרת לשרת כבר מייבאת תצורה כרגע.
