deGov (8.x-7.300) - en to nn translation catalogue (68 entries)

en: tags
nn: merkelappar

en: Title
nn: Tittel

en: Body
nn: Brødtekst

en: Previous
nn: Forrige

en: Next
nn: Neste

en: Delete
nn: Slett

en: Operations
nn: Operasjonar

en: Content
nn: Innhald

en: Author
nn: Forfattar

en: Cancel
nn: Avbryt

en: Remove
nn: Fjern

en: Description
nn: Beskriving

en: Enabled
nn: Aktivert

en: Comments
nn: Kommentarar

en: Yes
nn: Ja

en: No
nn: Nei

en: Download
nn: Last ned

en: Version
nn: Versjon

en: File
nn: Fil

en: Edit
nn: Rediger

en: Reset
nn: Sett til standard

en: - None -
nn: - Ingen -

en: Link
nn: Lenke

en: Image
nn: Bilete

en: Name
nn: Namn

en: Go to previous page
nn: Gå til forrige side

en: Go to next page
nn: Gå til neste side

en: Preview
nn: Førehandsvis

en: Save
nn: Lagre

en: Help
nn: Hjelp

en: Update
nn: Oppdater

en: View
nn: Sjå på

en: Event
nn: Hending

en: Upload
nn: Last opp

en: User
nn: Brukar

en: Continue
nn: Hald fram

en: All
nn: Alle

en: Year
nn: År

en: Date format
nn: Datoformat

en: Block
nn: Blokk

en: Page
nn: Nettside

en: Roles
nn: Roller

en: Filter
nn: Filtrer

en: Location
nn: Stad

en: Revisions
nn: Utgåver

en: Month
nn: Månad

en: Day
nn: Dag

en: Start
nn: Byrjar

en: User login
nn: Brukarinnlogging

en: Blog
nn: Blogg

en: Close
nn: Lukk

en: Sort by
nn: Sorter etter

en: Search results
nn: Søkeresultat

en: Hour
nn: Time

en: Minute
nn: Minutt

en: Second
nn: Sekund

en: To date
nn: Til dato

en: From date
nn: Frå dato

en: Info
nn: Informasjon

en: Permissions
nn: Rettar

en: Apply
nn: Bruk

en: Go to first page
nn: Gå til første side

en: Go to last page
nn: Gå til siste side

en: Blocks
nn: Blokkar

en: Subtitle
nn: Undertittel

en: Reply
nn: Svar

en: Installed %module module.
nn: Installera %module modulen.

en: Library
nn: Bibliotek
