deGov (8.x-7.501) - en to bs translation catalogue (78 entries)

en: tags
bs: tagovi

en: Title
bs: Naslov

en: Body
bs: Tijelo

en: Previous
bs: Prethodni

en: Next
bs: Sljedeći

en: Delete
bs: Briši

en: Operations
bs: Operacije

en: Content
bs: Sadržaj

en: Author
bs: Autor

en: Cancel
bs: Otkaži

en: Remove
bs: Ukloni

en: Description
bs: Opis

en: Enabled
bs: Omogućeno

en: Comments
bs: Komentari

en: Yes
bs: Da

en: No
bs: Ne

en: Version
bs: Verzija

en: Edit
bs: Izmjeni

en: - None -
bs: - Nijedno -

en: Image
bs: Slika

en: Name
bs: Ime

en: Go to previous page
bs: Idi na prethodnu stranu

en: Go to next page
bs: Idi na iduću stranu

en: Taxonomy term
bs: Taksonomijski term

en: Preview
bs: Pregled

en: Save
bs: Sačuvaj

en: Help
bs: Pomoć

en: Update
bs: Ažuriranje

en: View
bs: Pregled

en: Event
bs: Događaj

en: Text
bs: Tekst

en: type
bs: tip

en: User
bs: Korisnik

en: Continue
bs: Nastavi

en: Node
bs: Nod

en: All
bs: Sve

en: Year
bs: Godina

en: Date format
bs: Format datuma

en: Page title
bs: Naslov stranice

en: Block
bs: Blok

en: Page
bs: Strana

en: View arguments
bs: View argumenti

en: Roles
bs: Uloge

en: Location
bs: Lokacija

en: Revisions
bs: Revizije

en: Medium
bs: Srednje

en: Month
bs: Mjesec

en: Day
bs: Dan

en: User login
bs: Prijava korisnika

en: Users
bs: Korisnici

en: Sort by
bs: Sortiraj prema

en: Full text
bs: Puni tekst

en: Search results
bs: Rezultati pretrage

en: Hour
bs: Sat

en: Minute
bs: Minuta

en: Second
bs: Sekunda

en: Granularity
bs: Zrnatost

en: Permissions
bs: Dozvole

en: Tabs
bs: Tabovi

en: Apply
bs: Primjeni

en: Blocks
bs: Blokovi

en: Publish
bs: Objavi

en: Permission
bs: Dozvole

en: Reply
bs: Odgovori

en: Main navigation
bs: Glavna navigacija

en: Primary tabs
bs: Primarni tabovi

en: Secondary tabs
bs: Sekundarni tabovi

en: Installed %module module.
bs: Modul %module instaliran.

en: Powered by Drupal
bs: Napravljeno na Drupalu

en: Breadcrumbs
bs: Putanje (breadcrumbs)

en: Status messages
bs: Statusne poruke

en: Main page content
bs: Sadržaj glavne stranice

en: Footer menu
bs: Footer meni

en: Site branding
bs: Osnovne informacije o stranici

en: Primary admin actions
bs: Primarne admin akcije

en: User account menu
bs: Korisnički meni

en: Basic block
bs: Osnovni blok

en: A basic block contains a title and a body.
bs: Osnovni blok sadrži naslov i tijelo.
