deGov (8.x-7.600) - en to jv translation catalogue (81 entries)

en: Title
jv: Judul

en: Body
jv: Isi

en: Previous
jv: Sakdurunge

en: Next
jv: Sakterusé

en: Delete
jv: Busak

en: Submit
jv: Kirim

en: Operations
jv: Operasi

en: Author
jv: Penulis

en: Cancel
jv: Batal

en: Remove
jv: Buwang

en: Description
jv: Katrangan

en: Enabled
jv: Urip

en: Comments
jv: Komèntar

en: Tags
jv: Tautan

en: Yes
jv: Ya

en: No
jv: Ora

en: Download
jv: Undhuh

en: Version
jv: Versi

en: File
jv: Berkas

en: Edit
jv: Sunting

en: Links
jv: Tautan

en: Reset
jv: Baléknā

en: None
jv: Nihil

en: - None -
jv: - Nihil -

en: Link
jv: Tautan

en: Image
jv: Gambar

en: Name
jv: Jeneng

en: Go to previous page
jv: Kācā sakdurungé

en: Go to next page
jv: Kācā terusané

en: Taxonomy term
jv: Taksonomi tetembungan

en: Preview
jv: Tudhuhnā

en: Save
jv: Simpen

en: Help
jv: Pitulungan

en: Update
jv: Dianyari

en: Top
jv: Ndhuwur

en: Small
jv: Cilik

en: View
jv: Tampilan

en: Text
jv: Teks

en: Upload
jv: Unggah

en: type
jv: tipe

en: User
jv: Panganggo

en: Continue
jv: Lanjutna

en: All
jv: Kabèh

en: Year
jv: Tahun

en: Date format
jv: Format tanggal

en: Page title
jv: Judhul kācā

en: Block
jv: Blok

en: Page
jv: Kācā

en: Bottom
jv: Ngisor

en: Roles
jv: Parāgā

en: Filter
jv: Saring

en: Location
jv: Lokasi

en: Revisions
jv: Owah-owahan

en: Medium
jv: Sedheng

en: Month
jv: Wulan

en: Desc
jv: Urut Mundur

en: Day
jv: Dina

en: Background color
jv: Warna Background

en: User login
jv: Login panganggo

en: Users
jv: Panganggo

en: Full text
jv: Teks lengkap

en: Search results
jv: Kasilé golékan

en: Left
jv: Kiwa

en: Right
jv: Tengen

en: Slide
jv: Geser

en: Permissions
jv: Kawenangan

en: Standard
jv: Standar

en: Go to first page
jv: Kācā pertama

en: Go to last page
jv: Kācā terakhir

en: Blocks
jv: Blok

en: Permission
jv: Kawenangan

en: Subtitle
jv: Sub judul

en: Reply
jv: Balesan

en: About
jv: Ngenani

en: Primary tabs
jv: Tab Primer

en: Secondary tabs
jv: Tab sékundér

en: Installed %module module.
jv: Masang modul %module.

en: Powered by Drupal
jv: Kadigdayaané Drupal

en: Main page content
jv: Kācā utama konten

en: Display basic HTML help in long filter tips
jv: Nampilaké pitulung HTML dhasar nang tips filter sing dawa

en: Asc
jv: Urut Maju
