deGov (8.x-8.101) - en to ar translation catalogue (135 entries)

en: tags
ar: وسوم

en: Slideshow
ar: عرض الشرائح

en: Title
ar: العنوان

en: Body
ar: المتن

en: Previous
ar: السابق

en: Next
ar: التالي

en: Delete
ar: حذف

en: Submit
ar: إضافة

en: Operations
ar: عمليات

en: Content
ar: المحتوى

en: Author
ar: المؤلف

en: Cancel
ar: إلغاء

en: Remove
ar: حذف

en: Description
ar: الوصف

en: Enabled
ar: مفعل

en: Comments
ar: التعليقات

en: Tags
ar: وسوم

en: Yes
ar: نعم

en: No
ar: لا

en: Content types
ar: أنواع المحتوى

en: Download
ar: تحميل

en: Version
ar: النسخة

en: File
ar: ملف

en: Edit
ar: تحرير

en: Links
ar: روابط

en: Reset
ar: إعادة الضبط

en: None
ar: لا شيء

en: This action cannot be undone.
ar: لا يمكن التراجع عن هذة العملية.

en: - None -
ar: - لا شيء -

en: Link
ar: رابط

en: Image
ar: الصورة

en: Synonyms
ar: مرادفات

en: Name
ar: الاسم

en: Go to previous page
ar: الذهاب إلى الصفحة السابقة

en: Go to next page
ar: الذهاب إلى الصفحة التالية

en: Taxonomy term
ar: مصطلح تصنيف

en: settings
ar: إعدادات

en: Field
ar: الحقل

en: Preview
ar: معاينة

en: Save
ar: حفظ

en: Help
ar: المساعدة

en: Update
ar: تحديث

en: Top
ar: الأعلى

en: Small
ar: صغير

en: Time
ar: الوقت

en: View
ar: عرض

en: Audio
ar: الصوت

en: URL
ar: العنوان URL

en: Event
ar: الحدث

en: Text
ar: نص

en: Upload
ar: رفع

en: type
ar: النوع

en: User
ar: المستخدم

en: Content type
ar: نوع المحتوى

en: Continue
ar: متابعة

en: Email
ar: البريد الإلكتروني

en: Files
ar: الملفات

en: Node
ar: العقدة

en: All
ar: الكل

en: Year
ar: السنة

en: Date format
ar: تنسيق التاريخ

en: Page title
ar: عنوان الصفحة

en: Block
ar: الصندوق

en: Page
ar: الصفحة

en: Bottom
ar: الأسفل

en: RSS
ar: آر.إس.إس

en: Database
ar: قاعدة البيانات

en: Roles
ar: الأدوار

en: Filter
ar: انتقاء

en: Location
ar: الموضع

en: Revisions
ar: المراجعات

en: Thumbnail
ar: النسخة المصغرة

en: Medium
ar: متوسط

en: Media
ar: ميديا

en: Month
ar: بالشهر

en: Desc
ar: تنازلي

en: Day
ar: باليوم

en: Start
ar: البداية

en: End
ar: النهاية

en: Background color
ar: لون الخلفية

en: User login
ar: دخول المستخدم

en: Blog
ar: المدونة

en: Users
ar: المستخدمين

en: Position
ar: الوضع

en: Close
ar: إغلاق

en: Sort by
ar: الترتيب حسب

en: File Upload
ar: تحميل الملف

en: Full text
ar: كامل المتن

en: Search results
ar: نتائج البحث

en: Today
ar: اليوم

en: Limit
ar: حد

en: Hour
ar: الساعة

en: Minute
ar: الدقيقة

en: Second
ar: الثانية

en: Granularity
ar: النعومة

en: Map
ar: خريطة

en: Left
ar: اليسار

en: Right
ar: اليمين

en: Info
ar: معلومات

en: Reference
ar: مرجع

en: Video
ar: فيديو

en: Permissions
ar: الصلاحيات

en: Standard
ar: معياري

en: Theme settings
ar: إعدادات السمة

en: Document
ar: وثيقة

en: Tabs
ar: علامات التبويب

en: Next page
ar: الصفحة التالية

en: Apply
ar: تطبيق

en: Go to first page
ar: الذهاب إلى الصفحة الأولى

en: Go to last page
ar: الذهاب إلى الصفحة الأخيرة

en: Blocks
ar: الصناديق

en: Publish
ar: انشر

en: Permission
ar: الصلاحية

en: Subtitle
ar: عنوان ثان

en: Copyright
ar: جميع الحقوق محفوظة

en: Reply
ar: رد

en: Administrator
ar: مدير

en: Telephone
ar: هاتف

en: Alias
ar: البديل

en: Offset
ar: الإزاحة

en: About
ar: حول

en: Entity type
ar: نوع الكيان

en: Primary tabs
ar: التبويبات الأساسية

en: Secondary tabs
ar: التبويبات الفرعية

en: Bundle
ar: الحزمة

en: - All -
ar: - الكل -

en: Installed %module module.
ar: تم تثبيت الوحدة %module.

en: Powered by Drupal
ar: يستخدم دروبال

en: Main page content
ar: محتوى الصفحة الرئيسية

en: Display basic HTML help in long filter tips
ar: عرض مساعدة لتعليمات HTML في النصائح الخاصة بالمرشحات

en: View mode
ar: نمط المشاهدة

en: Asc
ar: تصاعدي

en: Master
ar: الرئيسي

en: The configuration was imported successfully.
ar: تم استيراد التكوين بنجاح

en: Media Image
ar: صورة الوسائط
