deGov (8.x-8.101) - en to mr translation catalogue (79 entries)

en: tags
mr: टॅग

en: Slideshow
mr: चलचित्रे

en: Title
mr: शीर्षक

en: Body
mr: मुख्य

en: Previous
mr: मागील

en: Next
mr: पुढील

en: Delete
mr: मिटवा

en: Submit
mr: सुपूर्द करणे

en: Operations
mr: कृती

en: Content
mr: साहित्य

en: Author
mr: लेखक

en: Cancel
mr: रद्द

en: Remove
mr: काढा

en: Description
mr: अधिक माहिती

en: Enabled
mr: समर्थ

en: Comments
mr: प्रतिक्रिया

en: Yes
mr: हो

en: No
mr: नाही.

en: Content types
mr: साहित्य प्रकार

en: Download
mr: डाउनलोड

en: Version
mr: आवृत्ती

en: File
mr: फाईल

en: Edit
mr: संपादन

en: Links
mr: दुवे

en: Reset
mr: पुर्ववत

en: None
mr: काहीच नाही

en: This action cannot be undone.
mr: ही कृती परत घेता येणार नाही.

en: - None -
mr: - काहीही नाही -

en: Place
mr: स्थळ

en: Link
mr: दुवा

en: Image
mr: छायाचित्र

en: Synonyms
mr: समानार्थी

en: Name
mr: नाव

en: Go to previous page
mr: मागच्या पानावर जा

en: Go to next page
mr: पुढच्या पानावर जा

en: Taxonomy term
mr: वर्गीकरण संज्ञा

en: Preview
mr: पुर्वदृश्य

en: Save
mr: संरक्षीत

en: Help
mr: मदत

en: Update
mr: अपडेट

en: Small
mr: लहान

en: Time
mr: वेळ

en: View
mr: बघा

en: Audio
mr: ध्वनी

en: Event
mr: कार्यक्रम

en: Text
mr: अक्षर

en: Upload
mr: अपलोड

en: type
mr: प्रकार

en: User
mr: सदस्य

en: Email
mr: ईमेल

en: Files
mr: फाईल्स

en: Node
mr: शाखा

en: All
mr: सर्व

en: Year
mr: वर्ष

en: Date format
mr: तारीख आराखडा

en: Page title
mr: पृष्ठ शीर्षक

en: Block
mr: भाग

en: Page
mr: पान

en: Roles
mr: वर्तनमर्यादा

en: Filter
mr: गाळणी

en: Location
mr: स्थळ

en: Month
mr: महिना

en: Google Map
mr: गूगल नकाशा

en: Day
mr: दिवस

en: User login
mr: सदस्य आगमन

en: Position
mr: स्थान

en: Close
mr: बंद

en: Sort by
mr: क्रमवारी नुसार लावा

en: Search results
mr: शोध परिणाम

en: Hours
mr: तास

en: Minutes
mr: मिनीटे

en: Go to first page
mr: प्रथम पानावर जा

en: Go to last page
mr: अंतिम पानावर जा

en: Publish
mr: प्रकाशित

en: Reply
mr: प्रतिसाद

en: Entity type
mr: एंटिटीचा प्रकार

en: Bundle
mr: बंडल

en: Powered by Drupal
mr: 'द्रुपल'मध्ये बनवलेली साईट

en: View mode
mr: दृश्य प्रस्थिती
