deGov (8.x-8.400) - en to th translation catalogue (84 entries)

en: tags
th: คำสำคัญ

en: Slideshow
th: สไลด์โชว์

en: Title
th: หัวข้อ

en: Previous
th: ก่อนหน้า

en: Next
th: ถัดไป

en: Delete
th: ลบ

en: Submit
th: ส่งข้อมูล

en: Cancel
th: ยกเลิก

en: Remove
th: เอาออก

en: Description
th: คำอธิบาย

en: Enabled
th: เปิดใช้งาน

en: Yes
th: ใช่

en: No
th: ไม่

en: Content types
th: ชนิดเนื้อหา

en: Download
th: ดาวน์โหลด

en: Version
th: รุ่น

en: File
th: ไฟล์

en: Edit
th: แก้ไข

en: None
th: ไม่มี

en: This action cannot be undone.
th: คำสั่งนี้เมื่อทำแล้วไม่สามารถย้อนได้

en: Message
th: ข้อความ

en: - None -
th: - ไม่มี -

en: Link
th: ลิงค์

en: Settings
th: ตั้งค่า

en: Go to previous page
th: ไปหน้าก่อน

en: Go to next page
th: ไปหน้าถัดไป

en: Field
th: ช่องรับข้อมูล

en: Save
th: บันทึก

en: Update
th: ปรับปรุง

en: Small
th: เล็ก

en: Time
th: เวลา

en: View
th: ดู

en: Text
th: ข้อความ

en: Upload
th: อัพโหลด

en: type
th: ชนิด

en: Content type
th: ชนิดของเนื้อหา

en: Continue
th: ดำเนินการต่อ

en: Email
th: อีเมล

en: All
th: ทั้งหมด

en: Year
th: ปี

en: Date format
th: รูปแบบวันที่

en: Database
th: ฐานข้อมูล

en: Revisions
th: รุ่น

en: Medium
th: ปานกลาง

en: Media
th: สื่อ

en: Month
th: เดือน

en: Fax
th: โทรสาร

en: Day
th: วัน

en: Blog
th: บล็อก

en: Banner
th: ตราสินค้า

en: Close
th: ปิด

en: Full text
th: เนื้อหาทั้งหมด

en: Search results
th: ผลการค้นหา

en: Limit
th: จำกัด

en: Hour
th: ชั่วโมง

en: Granularity
th: ความละเอียด

en: Map
th: แผนที่

en: Video
th: วีดีโอ

en: Permissions
th: สิทธิ์

en: Select
th: เลือก

en: Go to first page
th: ไปหน้าแรก

en: Go to last page
th: ไปหน้าสุดท้าย

en: Blocks
th: บล็อค

en: Publish
th: เผยแพร่

en: Copyright
th: ลิขสิทธิ์

en: Reply
th: ตอบ

en: Administrator
th: ผู้ดูแลระบบ

en: Telephone
th: โทรศัพท์

en: Alias
th: นามแฝง

en: Person
th: บุคคล

en: About
th: เกี่ยวกับ

en: Zoom
th: ขยายใหญ่

en: of
th: ของ

en: Bundle
th: กลุ่ม

en: Installed %module module.
th: %module ติดตั้งแล้ว

en: « First
th: « first

en: Last »
th: last »

en: Display basic HTML help in long filter tips
th: แสดงวิธีใช้ HTML ขั้นพื้นฐานเคล็ดลับกรองนาน

en: Previous page
th: หน้าก่อนหน้า

en: View mode
th: โหมดของวิว

en: @name field is required.
th: @name ยังไม่ทำรายการนี้

en: The configuration was imported successfully.
th: การกำหนดค่าถูกนำเข้ามาทำเสร็จสมบรูณ์

en: First page
th: หน้าแรก

en: The location this menu link points to.
th: ตำแหน่งที่ลิงค์เมนูนี้ไป
